Trwa ładowanie...
d21r65a

Originals, The

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Netflix
Źródło: Netflix

Serial ''The Originals'' to tzw. spin-off ''Pamiętników wampirów''. Został wyemitowany w październiku 2013 roku, a ostatni sezon pojawił się wiosną 2018 roku. Seria przedstawia losy oraz szczegółową historię Klausa Mikaelsona i rodziny Pierwotnych. Niespodziewanie, jego rodzina zostaje uwikłana w nadprzyrodzoną politykę Nowego Orleanu.

The Originals – opis fabuły

Serial opowiada historię Rodziny Pierwotnych wampirów, którą poznali wielbiciele Pamiętników wampirów. Hasłem przewodnim tej grupy jest "rodzina to siła" – każdy z ich członków poprzysiągł wierność rodzinie przeszło tysiąc lat wcześniej. Jednak po wielu wiekach doszło do zerwania silnych więzów Pierwotnych.

Tematem przewodnim ''The Originals'' jest próba odtworzenia przez Klausa (Joseph Morgan) dawnej potęgi rodziny. Otrzymuje pewną wskazówkę dotyczącą Nowego Orleanu, który nazywany jest kolebką świata paranormalnego. Klaus musi zmierzyć się z nieprzychylnymi mu dawnymi przyjaciółmi, obecnie czyhającymi na jego potknięcie.

Klaus Mikaelson jest pierwszą hybrydą wampira i wilkołaka, mającym olbrzymią siłę. Powracając do Nowego Orleanu, niegdyś założonego przez jego przodków, spotyka byłego znajomego Marcela (Charles Michael Davis), którego celem jest zdobycie dominacji nad wszystkimi mieszkańcami miasta. W ''The Originals'' pojawia się również Eliasz (Daniel Gillies), brat Klausa – podobnie jak on, ma zamiar całkowicie poświęcić się w celu odzyskaniu upragnionego odkupienia.

Kolejny wątek w ''The Originals'' dotyczy rodziny wilkołaków. Ich przedstawicielka Hayley (Phoebe Tonkin), również zjawia się w Nowym Orleanie, gdzie poszukuje ważnych informacji mogących uratować jej najbliższych. Jednak wpada w ręce czarownicy Sophie (Daniella Pineda).

Napięte stosunki między wampirami a wilkołakami przybierają na sile. W mieście bowiem przebywa bardzo młoda czarownica Davina (Danielle Campbell), która została uratowana przez Marcela podczas rytuału Żniw. Dziewczyna może być sekretną ''bronią'' dla obu rodzin.

Klaus nie ma zamiaru odpowiadać przed swoimi dawnymi protegowanymi i poprzysięga, że odzyska dawną władzę nad miastem oraz przywróci dobre imię rodzinie. Razem z Eliaszem oczekuje na przybycie siostry Rebekah (Claire Holt), która wciąż przebywa w Mystic Falls.

W czasie rozwoju fabuły ''The Originals'' Klaus razem z bratem zawiązują przymierze z czarownicami. Ich działanie ma na celu zdobycie pewności, że już wkrótce Nowy Orlean ponownie zostanie rządzony przez Rodzinę Pierwotnych. Po wielu wstrząsających wydarzeniach, w końcu odzyskują władzę w mieście. Marcel oddaje Klausowi władzę, jednocześnie proponując mu współpracę. Jednak nie wszystkie problemy zostają od razu rozwiązane. Po zakończeniu Żniw dochodzi do niewytłumaczalnych zjawisk.

The Originals – bohaterowie, obsada

W rolach głównych ''The Originals'' występują: Joseph Morgan (Klaus), Daniel Gillies (Eliasz), Claire Holt (Rebekah), Phoebe Tonkin (Hayley), Charles Michael Davis (Marcel), Daniella Pineda (Sophie), Danielle Campbell (Davina).

The Originals – ciekawostki

  • postać Klausa pierwotnie miała zostać raz na zawsze uśmiercona w ''Pamiętnikach wampirów'', ale rosnąca popularność postaci pozwoliła na stworzenie spin-offu;
  • serial ''The Originals'' doczekał się serii książek napisanej przez autorkę serialu Julie Plec – ich fabuła dotyczy przybycia Klausa do Nowego Orleanu w 1700 roku;
  • aktorka grająca Hayley, czyli Phoebe Tonkin, w swojej karierze zagrała zarówno syrenę, jak i wampira, wilkołaka oraz hybrydę;
  • Pedro Pascal był rozważany do roli Marcela.
Originals, The
Tytuł oryginalny

Originals, The

Gatunek

fantasy, akcji, dramat, horror

Kraj produkcji

USA

Data premiery

03.10.2013

Czas trwania odcinka

60 min.

Liczba sezonów

5

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21r65a
d21r65a
d21r65a