Trwa ładowanie...
d1wv0k3

Meryem Uzerli

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kassel (Niemcy)

Seriale:

Wspaniałe stulecie (Sułtanka Hürrem)

d1wv0k3
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Meryem Uzerli to niemiecko-turecka aktorka filmowa oraz modelka. Największą popularność zyskała dzięki roli Roksolany/Hürrem w epickiej telenoweli ''Wspaniałe stulecie''. Meryem Uzerli z powodzeniem łączy karierę aktorską z modelingiem, czego przykładem są liczne okładki w magazynach "Marie Claire", "Elle", "InStyle". Aktorka w lutym 2014 roku urodziła córkę Larę, którą samotnie wychowuje.

Meryem Uzerli – życiorys

Meryem Sahra Uzerli urodziła się 12 sierpnia 1983 roku w Kassel (Niemcy). Jej ojciec Hüseyin jest Turkiem, natomiast matka Ursula to Niemka. Aktorka ma podwójne niemiecko-tureckie obywatelstwo i często podróżuje pomiędzy Berlinem a Stambułem. Meryem Uzerli ma siostrę Canan, a także dwóch przyrodnich braci Christophera i Danny'ego.

Meryem Uzerli traktuje język niemiecki jako ojczysty, choć także posługuję się tureckim i angielskim. Zainteresowanie teatrem i filmem przejawiała jeszcze we wczesnych latach swojego dzieciństwa. W szkole Freie Waldorf w Kassel odkryto talent artystyczny Uzerli. Zaczęła występować w szkolnym przedstawieniach teatralnych, a po zakończeniu nauki w szkole średniej zdecydowała się na studia aktorskie. Meryem Uzerli kształciła się w Schauspiel Studio Frese w Hamburgu w latach 2000-2003.

Meryem Uzerli – kariera

Meryem Uzerli po uzyskaniu dyplomu aktorskiego początkowo grywała epizodyczne role w niemieckich serialach oraz krótkometrażowych filmach. Pojawiła się m.in. w ''Menage A Trois'', ''Jetzt vorbei'', ''Das total verrückte Wochenende'', ''Linia'', ''Podróż bez powrotu'', ''Das ist ja das Leben selbst'', ''The Dark Chest of Wonders'', ''Urbane Dater'', ''Przewodnik kochanka'', ''Der Staatsanwalt'', ''Notruf Hafenkante'', ''Ein Fall für zwei'', ''Jetzt aber Ballett'', ''WALF: My All Love Football''.

Jednak prawdziwy przełom w karierze filmowej Meryem Uzerli nastąpił w 2011 roku, gdy została obsadzona w roli Roksolany/Hürrem w tureckiej telenoweli ''Wspaniałe stulecie''. Na potrzeby produkcji aktorka nauczyła się tureckiego. Udział w tej epickiej opowieści o sułtanie Sulejmanie, przyniósł Meryem Uzerli uznanie na świecie, a także wiele prestiżowych nagród. Wygrała m.in. Złotego Motyla dla najlepszej aktorki w 2012 roku.

Pomimo wzrostu popularności i otwarcia drzwi do światowej kariery, Meryem Uzerli zdecydowała się opuścić serial ''Wspaniałe stulecie'' w 2013 roku z powodu wypalenia zawodowego oraz depresji. Jak sama przyznała, czuła się przytłoczona nagłym zainteresowaniem jej osobą i musiała na jakiś czas wycofać się z życia zawodowego.

Pod koniec 2014 roku Meryem Uzerli powróciła do grania. Niedługo później we współpracy z marką Louis Vuitton powstała okładka do magazynu "Elle" z Uzerli. Aktorce poświęcono aż 12 stron wkładki modowej – pozowała w eleganckich kreacjach w wielu historycznych niemieckich zabytkach.

Meryem Uzerli zagrała jeszcze w filmach ''Rany mojej matki'' (2016), ''Cingöz Recai'' (2016), ''Öteki Taraf'' (2017), a także w serialach ''Królowa jednej nocy'' (2016), ''Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz'' (2016).

Meryem Uzerli – życie prywatne

Meryem Uzerli przez wiele lat była związana z biznesmenem Canem Ateşem. W 2013 roku zerwali po tym, gdy wyszło na jaw, że mężczyzna zdradził aktorkę. Niedługo później Meryem Uzerli przeprowadziła się do Berlina.

Na początku 2014 roku aktorka ogłosiła, że jest w ciąży z byłym partnerem Ateşem. Uzerli wyjaśniła, że nie zamierza wracać do niewiernego byłego chłopaka. W lutym 2014 roku aktorka urodziła córkę Larę Jeminę Uzerli.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wv0k3
d1wv0k3
d1wv0k3