Trwa ładowanie...
d43f52x

Maciej Dzienisiewicz

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Łódź, Polska

Filmografia:

Bez miłości (1980) (Urzędnik)

Moja wojna, moja miłość (1975) (Porucznik żandarmerii)

Kontrakt (1980)

Biały mazur (1978)

Stawka większa niż życie () (Jeniec)

Yokohama (1981) (Recepcjonista w hotelu)

Dyrektorzy (1975)

Doktor Murek (1979) (Kapelewicz)

07 zgłoś się () (Zdzisław Kępiński, sąsiad Nawrockiej)

d43f52x
WP Film
Źródło: WP Film

Maciej Dzienisiewicz – biografia

Maciej Dzienisiewicz był człowiekiem – orkiestrą: aktorem, reżyserem, dyrektorem teatru i pedagogiem. Urodził się w 1939 roku w Łodzi. Maciej Dzienisiewicz w 1961 roku ukończył studia aktorskie na PWST w Warszawie, natomiast w 1977 roku ukończył studia w Leningradzie (obecnie Sankt Petersburg) na kierunku reżyseria. Zmarł w 1987 roku. Maciej Dzienisiewicz został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Maciej Dzienisiewicz – role filmowe

Maciej Dzienisiewicz miał kilka ról epizodycznych w serialach np. w serialu „Doktor Murek” czy „07 zgłoś się”. Najczęściej współpracował z:

  • Jerzym Moesem (4 filmy razem: „Moja wojna, moja miłość”, „Dyrektorzy”, „Doktor Murek”, „Biały mazur”);
  • Jackiem Domańskim (3 filmy razem: „Dyrektorzy”, „Doktor Murek”, „Yokohama”);
  • z Szymonem Szurmiejem i Zdzisławem Szymańskim (3 filmy razem: „Moja wojna, moja miłość”, „Dyrektorzy”, „Biały mazur”);

Maciej Dzienisiewicz – role teatralne

Maciej Dzienisiewicz grał w Teatrze Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz w Teatrach w Warszawie: Teatrze Polskim, Teatrze Klasycznym, Teatrze Studio, Teatrze Rozmaitości. W sezonie 1981/82 zasiadał na stanowisku prezesa i dyrektora artystycznego Teatru im. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Maciej Dzienisiewicz był także asystentem dyrektora w Teatrze Wielkim w Warszawie. Współpracował również z Teatrem Telewizji, dla którego wyreżyserował trzy spektakle:

  • „Strach i nędza III Rzeszy” (1985);
  • „Wzywamy w charakterze świadka” (1984);
  • „Kochankowie z Werony” (1982).

Maciej Dzienisiewicz – w radiu

Maciej Dzienisiewicz działał również w Teatrze Polskiego Radia. W „Urodzie życia” (1962) w reżyserii Zbigniewa Soleckiego odgrywał postać Żołnierza. W „Potopie” (1968) Edwarda Płaczka grał Chłopaka. Grał również w „W burzy” (27.10, 03.11, 10.11. 1974) Witolda Lesiewicza, odgrywając kolejno rolę Piotra Śliwickiego, Księdza i Ordynansa.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43f52x
d43f52x
d43f52x
d43f52x

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj