Trwa ładowanie...
d31006z

Jezioro marzeń

Najnowsze informacje
4.3
(1759 głosów)
Oceń:

"Jezioro marzeń" (ang. Dawson's Creek) to amerykański, obyczajowy serial młodzieżowy , mający premierę w USA dnia 20 stycznia 1998 roku na stacji The WB. W Polsce mogliśmy go oglądać na kanale Polsat. Serial stworzony został przez Kevina Williamsona, a swój wielki sukces zawdzięcza realistycznemu ukazaniu problemów wieku dojrzewania. Kilkoro przyjaciół mieszkających w niewielkim, fikcyjnym mieście Capeside kroczy przez kolejne etapy wieku dojrzewania.

Główny bohater serialu Dawson Leery (James Van Der Beek) to marzycielski i optymistyczny chłopak z dobrej rodziny, którego głównym zainteresowaniem są filmy, a fascynacja nimi odwodzi go od rzeczywistości. Już od pierwszych odcinków ma ogromne ambicje filmowe i pragnie zostać wielkiej sławy reżyserem, jak jego autorytet - Steven Spielberg. Jego miłością, a zarazem jedną z głównych bohaterek serialu jest Joey Potter (Katie Holmes), którą charakteryzuje niezwykle dojrzałe podejście do życia. Dawson, jest bliskim przyjaciel Joey od wielu lat i stanowi dla niej ogromne oparcie. Ich wątek miłosny jest głównym motywem serialu.

Kolejną bohaterką jest Jennifer Lindley (Michelle Williams). Jen to typowa dziewczyna z wielkiego miasta. Jako nastolatka przeprowadziła się z Nowego Jorku do Capeside, by pomóc babci przy poważnie chorym dziadku. Pacey Witter (Joshua Jackson) to najmłodszy syn z rodzeństwa rodziny Witter'ów. Jest najlepszym przyjacielem Dawsona i jednocześnie specjalistą od wpadania w kłopoty. Bohater potrafi rozśmieszyć każdego, jednak pod tą maską wesołka, kryje się niedowartościowany chłopak.

Kolejnym bohaterem jest Jack McPhee (Kerr Smith), który wraz siostrą Andie i matką przeprowadził się do Capeside. Z czasem wychodzi na jaw homoseksualna orientacja Jacka, z powodu której spotyka go wiele nieprzyjemności. Jednak Jack nie wstydzi się tego, kim jest. Wspomniana Andrea McPhee (Meredith Monroe) jest siostrą Jacka, jest inteligentną, oczytaną, wzorową uczennicą, zawsze elegancką i potrafiącą zachować się w każdej sytuacji.

"Jezioro marzeń" liczy 128 odcinków w 6 sezonach. Każdy odcinek trwa około 45 minut. Emisję serialu w Ameryce zakończono 14 maja 2003 roku.

Jezioro marzeń
Tytuł oryginalny

Dawson's Creek

Gatunek

obyczajowy, serial

Czas trwania odcinka

44 min.

Obsada

Bianca Kajlich (Natasha Kelly)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31006z
d31006z
d31006z