ycipk-j368mm
ycipk-j368mm

Jackowska Kora - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-j368mm

Kora Jackowska to polska wokalistka rockowa i autorka tekstów, w latach 1976-2008 wokalistka zespołu Maanam. Teraz do bogatego biogramu może dopisać jurorowanie w nowej produkcji Polsatu "Must Be The Music - Tylko muzyka"!

Kora Jackowska, a właściwie Olga Jackowska, w młodości mocno związana była z krakowskim środowiskiem artystycznym i hipisowskim. Wtedy to postanowiła przyjąć nowy pseudonim i poświęcić się karierze muzycznej.

Pierwsze występy w grupie "Maanam" zaczęła dawać w 1976 roku. Początkowo grupa wykonywała muzykę inspirowaną Bliskim Wschodem, ale z czasem zmieniła stylistykę na bardziej rockową. Z biegiem lat zespół zyskał ogromną popularność w Polsce i cieszy się uznaniem fanów aż do dziś.

Oprócz występów w "Maanamie", Kora realizowała swoje ambicje muzyczne w solowych projektach. Występowała również w teatrze, wspomagała wokalem innych artystów, a także w wolnych chwilach pisywała wiersze, które zostały opublikowane w tomiku "Krakowski spleen".

Na początku 2011 roku Kora Jackowska dołączyła do ekipy "Must Be The Music - Tylko muzyka". Po raz pierwszy została jurorką w programie rozrywkowym. Wraz z Elżbietą Zapendowską, Adamem Sztabą i Łozem szuka uzdolnionych wokalnie ludzi, którzy będą mogli spełnić marzenia o sławie i debiutanckiej płycie.

ycipk-j368mm

Program "Must Be The Music - Tylko muzyka" zadebiutował na antenie Polsatu w marcu 2011 roku.

Data urodzenia

08.06.1951

Filmografia
ycipk-j368mm
ycipk-j368mm
ycipk-j368mm