Trwa ładowanie...
d49vzl3

Iron Fist

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Iron Fist" to amerykański fantastycznonaukowy serial akcji. Produkcja powstała na podstawie postaci o tym samym imieniu z komiksów wydawanych przez Marvel Comics. Opowiada historię Daniela Randa, mistrza wschodnich sztuk walki, który powraca do Nowego Jorku żeby odzyskać rodzinną firmę. Będzie jednak musiał wybrać między dziedzictwem rodziny, a obowiązkami jako tytułowy Iron Fist. Seria jest dystrybuowana przez Netflix i stanowi część franczyzy Marvel Cinematic Universe.

Iron Fist – opis fabuły

Fabuła serialu "Iron Fist" opowida historię Danny'ego Randa (w tej roli Finn Jones), który na 15 lat po swojej rzekomej śmierci powraca do Nowego Jorku. Mężczyzna chce odzyskać władzę nad rodzinną firmą, którą przejęli Harold Meachum (David Wenham) oraz jego dzieci Ward Meachum (Tom Pelphrey) i Joy Meachum (Jessica Stroup). Niestety plany nieoczekiwanie się komplikują, a główny bohater będzie musiał stanąć przed trudnym wyborem. Danny Rand musi wybrać, co jest dla niego istotniejsze: walka o rodzinny dobytek, czy jego rola jako Iron Fist. Po wydarzeniach zawartych w serii "Defenders" musi zastąpić w końcu Matta Murdocka, jednak wróg nigdy nie śpi. Jak potoczą się jego losy?

Iron Fist – obsada, bohaterowie

Głównym bohaterem serialu "Iron Fist" jest Danny Rand, czyli tytułowy superbohater ukrywający się pod pseudonimem Iron Fist. W jego rolę wcielił się Finn Jones, który grał już w takich produkcjach jak "Przygody Sary Jane", "Gra o tron" czy "Droga bez powrotu 5". W pozostałych rolach w serii wystąpili:

Oprócz wymienionych bohaterów w obsadzie serialu "Iron Fist" możemy zobaczyć takich aktorów jak Alex Wyse, Marquis Rodriguez, David Furr, Barrett Doss, Clifton Davis, Giullian Yao Gioiello, James Chen, John Sanders oraz Ramon Fernandez. W produkcji występuje także wielu bohaterów trzecioplanowych.

Iron Fist – produkcja

Twórcą serialu "Iron Fist" jest Scott Buck, który miał już wtedy na koncie udział w kilku głośnych projektach. Seria powstała na podstawie komiksów o przygodach tytułowego bohatera, które stworzyli Roy Thomas oraz Gil Kane. Producentami wykonawczymi serialu byli Cindy Holland, Allie Goss, Alison Engel, Kris Henigman, Alan Fine, Stan Lee, Joe Quesada, Dan Buckley, Jim Chory, Jeph Loeb, Scott Buck oraz Raven Metzner. Produkcją zajmował się z kolei Evan Perazzo. Kinematografia serii spoczywała w rękach Manuela Billetera, Nielsa Alperta oraz Christophera LaVasseura, natomiast edytorami byli Michael N. Knue, Miklos Wright i Jonathan Chibnall. Muzykę do pierwszego sezonu serialu "Iron Fist" stworzył Trevor Morris, natomiast przy komponowaniu do drugiej serii zastąpił go Robert Lydecker.

Iron Fist – recenzje

Recenzje serialu "Iron Fist" od początku były negatywne dla jego twórców, jednak zadowalająca oglądalność pierwszej serii pozwoliła twórcom na wyprodukowanie kolejnych odcinków. W serwisie Rotten Tomatoes pierwszy sezon "Iron Fist" otrzymał 19 proc. pozytywnych recenzji, natomiast średnia ocena widzów wyniosła 74 proc. Na stronie Metacritic pierwsze kilkanaście odcinków uzyskało ocenę 37/100, co wskazuje na ogół na negatywny odbiór. Sytuacja nieco poprawiła się podczas emisji drugiego sezonu serialu, gdy w serwisie Rotten Tomatoes średnia wyniosła 58 proc. pozytywnych recenzji. Na stronie Metacritic drugi sezon "Iron Fist" otrzymał jednak wciąż niski wynik 39/100.

Iron Fist – odcinki, sezony

Zamówienie na serial "Iron Fist" zostało złożone w listopadzie 2013 roku, gdy trwały jeszcze trzy inne produkcje wchodzące w skład miniserialu "Defenders". Premiera pierwszego sezonu serii miała miejsce 17 marca 2017 roku w serwisie Netflix. Polska premiera "Iron Fist" stała się faktem tego samego dnia. W lipcu 2017 roku poinformowano, że powstanie drugi sezon serialu, który trafił na platformę Netlix 12 października 2018 roku. Drugi sezon "Iron Fist" powstał w formie 10 odcinków, podczas gdy seria pierwsza liczyła ich 13.

Iron First – kontynuacja

12 października 2018 roku Netflix ogłosił zakończenie serialu po jego drugim sezonie. Wpłynęły na to prawdopodobnie negatywne recenzje krytyków oraz spadające zaangażowanie fanów, które odbiło się na oglądalności kolejnych odcinków serii. Firma Marvel mimo tego chciała kontynuować serię, dlatego w kolejnych latach w mediach głośno było o ewentualnej kontynuacji serialu "Iron Fist". Miałaby się ona potencjalnie ukazać na platformach strumieniowych Disney+ lub Hulu, jednak żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła.

Iron Fist
Tytuł oryginalny

Iron Fist

Gatunek

Akcja, science-fiction

Kraj produkcji

USA

Data premiery

17.03.2017

Czas trwania odcinka

60 min.

Liczba sezonów

2

Muzyka
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49vzl3
d49vzl3
d49vzl3