Trwa ładowanie...
dtmd6c1

Hellcats

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Hellcats" to amerykański serial komediowo-dramatyczny o cheerleadingu. Jego twórcą jest Kevin Murphy. Akcja produkcji została oparta na podstawie książki "Cheer: Inside the Secret World of College Cheerleaders" autorstwa Kate Torgovnick. Seria opowiada o życiu Marti, przyszłej studentki prawa na Uniwersytecie Lancer. Gdy dziewczyna traci stypendium, decyduje się dołączyć do drużyny cheerleaderek, a jej późniejsze przygody są konsekwencją tej decyzji. Główne role w produkcji zagrali między innymi Alyson Michalka, Ashley Tisdale, Matt Barr oraz Heather Hemmens.

Hellcats – opis fabuły

Fabuła serialu "Hellcats" opowiada historię Marti Perkins (w tej roli Alyson Michalka), która jest przyszłą studentką prawa na Lancer University. Dziewczyna straciła stypendium naukowe i nie ma innego wyboru niż dołączyć do składu tamtejszej drużyny cheerleaderek. Biorąc udział w aktywnościach grupy Hellcats Marti ma szansę uzyskać nowe stypendium, dlatego podejmuje wyzwanie. Dzięki dołączeniu do drużyny poznaje swoich przyszłych znajomych, między innymi Savannah Monroe (Ashley Tisdale), Alice Verdurę (Heather Hemmens) oraz jej partnera Lewisa Flynna (Robbie Jones).

Stawka jest wysoka, albowiem Hellcats muszą wygrać ogólnokrajowe zawody dla cheerleaderek. Inaczej grozi im cięcie budżetowe, a więc tym samym szanse na zdobycie przez Marti stypendium spadają. Dołączenie do drużyny cheerleaderek wywraca życie dziewczyny do góry nogami, jednak nie może wycofać się ze swojej decyzji. Oprócz problemów związanych z codziennym życiem główna bohaterka musi również pilnować swojej matki, która bywa nieodpowiedzialna i łatwo wpada w kłopoty. Pomocną dłoń w trudnych sytuacjach wyciąga do niej na szczęście Dan Patch, jej najlepszy przyjaciel. Jak potoczą się dalsze losy Marti Perkins?

Hellcats – obsada, bohaterowie

Główną bohaterką serialu "Hellcats" jest Marti Perkins, w której rolę wcieliła się Aly Michalka. Aktorka w przeszłości występowała już w kilkunastu produkcjach, między innymi w serialach "Filip z przyszłości", "Dwóch i pół" oraz "iZombie". Istotnymi postaciami w serii są też Savannah Monroe, Alice Verdura, Lewis Flynn oraz Dan Patch, których odegrali odpowiednio Ashley Tisdale, Heather Hemmens, Robbie Jones oraz Matt Barr. Oprócz nich w serialu pojawia się wiele postaci drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie serialu "Hellcats" zobaczymy między innymi takich aktorów jak:

 • Gail O'Grady jako Wanda Perkins
 • Elena Esovolova jako Patty Wedgerman
 • Sharon Leal jako Vanessa Lodge
 • Michael Challenger jako Cheer Lewis
 • Gale Harold jako Julian Parish
 • Teryl Rothery jako Pani Monroe
 • Jeremy Wong jako Darwin
 • Alana Randall jako Frankie
 • Magda Apanowicz jako Kathy
 • D.B. Woodside jako Derrick Altman
 • Jeff Hephner jako Red Raymond
 • Louise Hradsky jako Gretchen
 • Chantal Hunt jako tancerka
 • Eric Keenleyside jako Bob Overton
 • AJ Michalka jako Deirdre
 • Stephanie Moseley jako tancerka grupy Hellcats

Hellcats – produkcja

Twórcą serialu "Hellcats" jest Kevin Murphy, który współpracował w przeszłości nad wieloma produkcjami telewizyjnymi. Akcja produkcji została oparta na podstawie książki "Cheer: Inside the Secret World of College Cheerleaders" autorstwa dziennikarki Kate Torgovnick. W 2010 roku ogłoszono, że emisją serialu zainteresowana jest amerykańska telewizja The CW, która wykupiła prawa do pierwszego sezonu. Serial "Hellcats" emitowany był na antenie stacji po hitowym reality show "America's Next Top Model", co miało pozytywnie wpłynąć na jego oglądalność. Pilot serialu "Hellcats" nagrywany był w kwietniu 2010 roku w Vancouver w Kanadzie. Kolejne odcinki realizowane były w tej samej lokalizacji w lipcu.

Hellcats – muzyka

Za oprawę muzyczną serialu "Hellcats" odpowiedzialni byli Nathan Wang i Christopher M. Foster. Pierwszy z nich jest twórcą melodii do wielu chińskich produkcji filmowych, między innymi "Opiekuńczy bracia", "Chiński zodiak" czy "To znowu ty". Motyw przewodni do serialu "Hellcats" został zatytułowany "Belong Here" i wykonał go duet 78violet, znany także jako Aly & AJ. W skład grupy wchodzi Aly Michalka, jednocześnie odtwórczyni głównej roli w serialu. Ścieżka dźwiękowa z serialu "Hellcats" zawierała wiele coverów, a także utworów wykonanych przez gwiazdy serii wraz ze znanymi artystami. Gościnnie z aktorami serialu zaśpiewali między innymi Hey Monday, Faber Drive, Fefe Dobson, 3OH!3, Elise Estrada i Ciara.

Hellcats – recenzje

Recenzje serialu "Hellcats" okazały się mieszane dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes serial uzyskał 65 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 51/100, co wskazuje na ogół na przeciętny odbiór od krytyków. Opinie na temat serialu "Hellcats" były nieco bardziej krytyczne wśród samych widzów, którzy wystawili produkcji ocenę 46/100. Krytyka wobec serii dotyczyła głównie umiejętności aktorskich jego bohaterów, a także elementów muzycznych, które porównano do innego popularnego serialu, "Glee". Recenzenci byli szczególnie podzieleni w przypadku roli głównej bohaterki, w którą wcieliła się Aly Michalka.

Hellcats – odcinki, sezony

Premiera serialu "Hellcats" miała miejsce 8 września 2010 roku, a pierwszy odcinek uzyskał oglądalność rzędu 3 milionów osób. Pierwszy sezon "Hellcats" zakończył swoją emisję 17 maja 2011 roku i śledziło go już jedynie niewiele ponad milion widzów. Telewizja The CW ostatecznie anulowała produkcję serii po pierwszym sezonie. Jako potencjalne powody podawano przeciętną oglądalność ostatnich odcinków serii oraz nienajlepszych recenzje, które wpłynęły na jej wyniki. Ostatecznie zrealizowano 22 odcinki "Hellcats" i wyemitowano je w formie pełnego sezonu. Prawa do dystrybucji serialu posiada firma Warner Bros. Television Distribution.

Hellcats
Tytuł oryginalny

Hellcats

Gatunek

Dramat, komedia

Kraj produkcji

USA

Data premiery

08.09.2010

Czas trwania odcinka

41 min.

Liczba sezonów

1

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtmd6c1
dtmd6c1
dtmd6c1