Trwa ładowanie...
d15hme7
d15hme7

Hammond Richard

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Filmografia:
Zdjęcie

Richard "Chomik" Hammond to brytyjski pisarz, dziennikarz oraz jeden z prezenterów programu "Top Gear". Richard Hammond urodził się 19 grudnia 1969 roku w Solihull. W połowie lat 80. przeniósł się z rodziną do North Yorkshire. Początkowo uczęszczał do szkoły w Solihull, a następnie przeniósł się do "Ripon Grammar School". Był również uczniem Harrogate College of Art and Technology .

Zanim związał się z telewizją, pracował w radiu York, Cumbira, Cleveland, Leeds, Lancaschire i Newcastle Radio. Dopiero w 2002 roku zdobył popularność dzięki programowi "Top Gear", który w Polsce jest emitowany przez stację BBC Knowledge i BBC Entertainment.

Richard Hammond prowadzi również magazyn "Brainiac" (w Polsce nadawany przez kanał Discovery), "Richard Hammond Engineering Connections" (emitowany na BBC Two), "Should I Worry About ...?" i "Total Wipeout" na BBC One oraz "Richard Hammond Blast Lab" pokazywany na CBBC. Stworzył także swoje show zatytułowane "Richard Hammond's 5 O'clock Show". Poza tym prowadzi cotygodniową rubrykę w dodatku motoryzacyjnym "The Daily Mirror".

Podczas kręcenia jednego z odcinków "Top Gear", Richard Hammond został poważnie ranny i dopiero po czterech miesiącach przerwy wrócił do zdrowia. W wyniku pęknięcia opony, odrzutowo napędzany bolid oderwał się od ziemi, wypadł z toru i kilkakrotnie przekoziołkował. Obserwatorzy wypadku byli w szoku, że "Chomik" nie zginął na miejscu.

W 2008 roku w Polsce ukazała się jego książka "Tajemnice motoryzacji według Richarda Hammonda", która została napisana przy pomocy Andy'ego Wilmanema, producenta programu "Top Gear". Pasją Richarda Hammonda są motocykle i samochody. Jest on jest właścicielem między innymi: dwóch Land Roverów, Dodge Chargera Porsche 911, Suzuki GSXR 1000, Fiat Barchetta, Morgan V6 Roadster i Mustanga Shelby GT390.

Richard Hammond udziela się również charytatywnie - jest wiceprzewodniczącym "Children's Trust, Tadworth".

Ma żonę Amandę, z którą wychowuje dwie córki: Izabellę i Willow.

d15hme7
d15hme7
d15hme7
d15hme7