Trwa ładowanie...
d3iiyqq

Gomorra

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

''Gomorra'' to włoski kryminalny serial telewizyjny. Fabuła powstała na podstawie powieści Roberto Saviano pod tym samym tytułem. Premiera serialu miała miejsce w maju 2014 roku na kanale Sky Italia. ''Gomorra'' zakończyła się po 4 sezonach.

Gomorra – opis fabuły, bohaterowie

''Gomorra'' opowiada o losach członków mafijnego klanu Savastano, specjalizującego się w handlu narkotykami. Tytuł serialu nawiązuje bezpośrednio do słynnego włoskiego syndykatu przestępczego Camorra. Włoska produkcja charakteryzuje się specyficznym klimatem thrillera, tempem akcji oraz ciekawą konstrukcją.

''Gomorra'' rozpoczyna się od historii Ciro Di Marzio (Marco D'Amore), który należy do klanu Savastano. Ojcem chrzestnym mafii jest Pietro Savastano (Fortunato Carlino), czyli niekwestionowany król narkotyków. Główny bohater Ciro musi obracać się w niebezpiecznym środowisku przestępczym i chcąc nie chcąc, staje się uczestnikiem brutalnej walki o władzę.

W Neapolu twardą ręką rządzi Pietro, który rozkazuje swoim żołnierzom pilnowanie mieszkańców całego miasta. Jednak po pewnym czasie, mafijny ojciec chrzestny trafia do więzienia, a jego miejsce zajmuje 30-letni Ciro. W ''Gomorrze'' zaistniała sytuacja nie podoba się wielu osobom – żona Pietra, Imma (Maria Pia Calzone) zamierza walczyć o wysokie stanowisko w hierarchii mafii. Niedługo później do głosu dochodzi największy wróg rodziny Savastano – Salvatore Conte (Marco Palvetti).

Relacja między rodziną Sevastiano a Ciro di Marzio zaczyna być napięta. Choć razem handlują narkotykami, dokonują morderstw za nielojalność, to jednak coraz bardziej do głosu dochodzi roszczeniowy Gennaro (Salvatore Esposito) i przejmuje schedę po ojcu. Ciro musi radzić sobie sam, ale dzięki wieloletniej współpracy z mafią, ma ugruntowaną pozycję w świecie przestępczym.

''Gomorra'' pokazuje jak bardzo groźne są kontakty z mafią. Jednego dnia z przyjaciela można stać się wrogiem, a w przypadku porachunków między rodzinami, ''wróg wroga'' staje się prawdziwym sprzymierzeńcem.

Rodzina Sevastano przeraża swoimi olbrzymimi wpływami – pod ich skrzydłami znajduje się niemal każdy neapolitański budynek, klub a nawet cmentarz. ''Gomorra'' to nie tylko obraz mafijnych porachunków, ale również biedniejszy świat na pozór urokliwego włoskiego miasta.

Gomorra – obsada

W rolach głównych występują:

 • Marco D'Amore jako Ciro Di Marzio – członek klanu Savastano, pragnie zostać ojcem chrzestnym;
 • Fortunato Cerlino jako Pietro Savastano – szef klanu, główny dostawca narkotyków;
 • Maria Pia Calzone jako Immacolata Savastano – żona Pietro, bardzo chce zając jego miejsce;
 • Salvatore Esposito jako Gennaro Savastano – syn Pietra i Immy, który z rozrywkowego chłopaka staje się pełnokrwistym przestępcą;
 • Marco Palvetti jako Salvatore Conte – przywódca klanu Conte; wróg klanu Savastano;
 • Cristina Donadio jako Annalisa Magliocca – lokalna handlarka narkotyków;
 • Gianfranco Gallo jako Giuseppe Avitabile – przywódca klanu z Rzymu; ojciez Azzurry.

W rolach drugoplanowych występują:

 • Fabio De Caro jako Malammore – członek klanu Savastano, bardzo lojalny wobec Pietro;
 • Arturo Muselli jako Enzo Villa – lider klanu Santo; władzę przejął po dziadku;
 • Cristiana Dell'Anna jako Patrizia Santoro – informatorka Savastano; siostrzenica Malammore;
 • Ivana Lotio jako Azzurra Avitabile – żona Gennaro;
 • Loris De Luna jako Valerio Misano – prawa ręka Enzo.
Gomorra
Tytuł oryginalny

Gomorra - la serie

Gatunek

Thriller, kryminalny

Kraj produkcji

Włochy

Data premiery

06.05.2014

Czas trwania odcinka

50 min.

Liczba sezonów

4

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iiyqq
d3iiyqq
d3iiyqq