Trwa ładowanie...
d3sjcn7

Ekstradycja

Najnowsze informacje
4.3
(378 głosów)
Oceń:

"Ekstradycja" to polski serial kryminalny w reżyserii Wojciecha Wójcika, zrealizowany na zlecenie Telewizji Polskiej przez Artrama Sp. z o.o. Swoją premierę miał 9 listopada 1995 roku i emitowany był do 10 czerwca 1999 roku na stacji TVP1. Serial liczy 3 sezony, zrealizowane w latach 1995, 1997 i 1999, w tym łącznie 25, 55-minutowych odcinków (kolejno: 6, 9 i 10 odc. w serii). W 1998 roku serial otrzymał nagrodę "Telekamery" w kategorii: serial.

"Ekstradycja" opowiada o losach Olgierda Halskiego (Marek Kondrat), komisarza policji, który tropi handlarzy narkotyków, rosyjską mafię i usiłuje walczyć z korupcją wśród polskich urzędników państwowych. To typowy "glina" z problemami, brawurowy w tym co robi i nieustannie podpadający swoim przełożonym. Doświadczenia życiowe nauczyły go cynicznego podejścia do życia i z tego też względu często sięga po alkohol. Jest przystojny, ma powodzenie u kobiet, jednak nieudane życie prywatne – opuściła go żona, a córkę wychowuje zamożna siostra. Dodatkowo ścigani przez niego przestępcy wkraczają w jego życie prywatne, siejąc zagrożenie wśród najbliższych Halskiego.

Godne uwagi są także kreacje Witolda Dębickiego w roli zwierzchnika Halskiego, Krzysztofa Kolbergera w roli szefa Urzędu Ochrony Państwa oraz Lwa Rywina jako znanego producenta filmowego i jednocześnie szefa rosyjskiej mafii. Serial w pełny sposób przedstawia całokształt problemów bezpieczeństwa państwa w latach 90-tych, kiedy to ustanowiono nową III RP. Serial ujawnia ponadto działalność organów ścigania, ukazując jednocześnie pozytywne i negatywne postaci funkcjonariuszy.

W serialu wystąpiła cała plejada polskich gwiazd, a rolach głównych udział wzięli: Marek Kondrat jako Olgierd Halski, Witold Dębicki w roli Stefana Sawka - podinspektora Komendy Stołecznej Policji, Małgorzata Pieczyńska jako Sabina Borkowska – siostra Halskiego, Olga Rosińska w roli córki Halskiego, Krzysztof Kolberger w roli Jerzego – szefa UOP-u, Renata Dancewicz jako Beata – kochanka Halskiego.

W rolach czarnych charakterów możemy zobaczyć między innymi: Lwa Rywina jako Inokientij Iwanow – Szef mafii rosyjskiej, Aleksiej Awdiejew jako były pułkownik KGB, Wojciech Wysocki w roli skorumpowanego oficera UOP-u, Paweł Wilczak, Janusz Gajos, Jerzy Tresla i wielu innych.

Ekstradycja
Tytuł oryginalny

Ekstradycja

Gatunek

kryminał, sensacyjny, serial

Kraj produkcji

Polska

Reżyser
Operator
Obsada

Mirosław Kowalczyk

Piotr Grabowski (pracownik UOP pilnujący uśpionej sekretarki Ewy)

Dariusz Kurzelewski (Człowiek Cyrka)

Marek Nowakowski (Kierowca komendanta policji)

Eugeniusz Malinowski (Sasza)

Andrzej Oksza-Łapicki (Uczestnik aukcji)

Maciej Kubica

Tomasz Przybysz

Tadeusz Hanusek (Stary pracownik UOP)

Janusz Onufrowicz (Pracownik UOP)

Ryszard Janikowski

Janusz Łagodziński

Aleksandra Rosińska (Basia)

Monika Świtaj (sercom)

Grzegorz Gierak

Ilja Zmiejew (Pilot helikoptera)

Grzegorz Kulikowski (Goryl Bossa)

Rafał Sisicki

Katarzyna Skolimowska (Właścicielka restauracji na Starówce)

Jan Hencz (Oficer UOP)

Olga Rosińska (Basia)

Ryszard Radwański (Wąsik)

Bogdan Szczesiak (Policjant)

Paweł Szczesny (Oficer UOP)

Jerzy Celiński

Zdzisław Rychter (Chemik w laboratorium Novotnego)

Robert Tondera (Policjant odbierający Novotnego od Halskiego)

Jacek Domański (Właściciel restauracji na Starówce)

Aleksiej Awdiejew (Zajcew)

Zdzisław Wardejn (Peter Novotny)

Lew Rywin (Innokietij Iwanow)

Paweł Wilczak (Jurij Ałgarski)

Marek Kondrat (Olgierd Halski)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sjcn7
d3sjcn7
d3sjcn7