Trwa ładowanie...
d304pf6

Długa noc

Najnowsze informacje
4.5
(2 głosy)
Oceń:

Serial "Długa noc" (org. The Night Of) opowiada o tajemniczej sprawie zabójstwa z kulturowymi i politycznymi podtekstami w tle.

Naz, młody amerykański student pakistańskiego pochodzenia, który mieszka ze swoimi rodzicami w dzielnicy Queens w Nowym Jorku, bierze taksówkę ojca, by pojechać na imprezę na Manhattanie. Jednak to, co zapowiadało się na doskonałą noc szybko zamienia się w koszmar, gdy chłopak zostaje aresztowany za bestialskie morderstwo.

Serial "Długa noc" przedstawia kulisy policyjnego śledztwa i procesu sądowego w sprawie zabójstwa. Portretuje też amerykański wymiar sprawiedliwości i brutalny system penitencjarny na przykładzie więzienia Rikers Island.

W rolach głównych w serialu "Długa noc" wystąpili zdobywca Złotej Palmy John Turturro oraz Riz Ahmed – obiecujący brytyjski aktor i raper pakistańskiego pochodzenia. Nowy serial HBO jest dziełem scenarzystów Stevena Zailliana oraz Richarda Price'a.

Głównym aktorom serialu "Długa noc" partnerują Michael Kenneth Williams, Bill Camp, Jeannie Berlin, Poorna Jagannathan, Payman Maadi, Glenne Headly, Amara Karan, Sofia Black-D’Elia, Paul Sparks, Ben Shenkman i Afton Williamson.

Długa noc
Tytuł oryginalny

Night Of, The

Gatunek

dramat, kryminał, serial

Kraj produkcji

USA

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d304pf6
d304pf6
d304pf6