Trwa ładowanie...
d2t23gn

Clarkson Jeremy

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Filmografia:
d2t23gn

Dziennikarz motoryzacyjny i telewizyjny. Urodził się w 1960 roku.

Uczęszczał do szkoły średniej, z której jak twierdzi został wydalony za naganne zachowanie. Po opuszczeniu szkoły, pracował w firmie swoich rodziców, gdzie zajmował się sprzedażą zabawek - Misiów z Paddington.

Później trafił do dziennikarstwa, do magazynu Rotherham Advertiser.

Motoryzację z dziennikarstwem połączył zakładając Motoring Press Agency, które przeprowadzała testy samochodów dla prasy. Recenzje samochodów autorstwa Clarksona trafiały też do specjalistycznych magazynów samochodowych, takich jak "Performance Car".

Najbardziej znany jest jako prowadzący program "Top Gear". Od początku, kiedy w programie pojawił się Clarkson program wzbudza spore kontrowersje. Zarzuca się przede wszystkim promowanie szybkiej, niezgodnej z przepisami jazdy.

Dodatkowo zarzuca się twórcom krytykę osób, które prowadzą zgodnie z przepisami ruchu drogowego, chroniąc przy okazji środowisko.

Prowadzony przez Clarksona program mimo zarzutów, śledzą rzesze widzów. Kontrowersyjne i bezkompromisowe poglądy odnośnie modeli samochodów wypowiadane przez prowadzących miały wpływ na producentów, ponieważ krytyka zespołu "Top Gear" mogła oznaczać spadek sprzedaży. Tak stało się m.in. z Fordem Ka, jednak był to dość osobliwy przypadek. Po pewnym czasie Jeremy Clarkson postanowił odejść z programu, chcąc pracować na własne konto.

Widownia show natychmiast spadła. Inne stacje jednak zachęcone wcześniejszym sukcesem programu "Top Gear" postanowiły kontynuować format, z innymi tytułami i innymi prowadzącymi. Bez osobowości pokroju Clarksona nie udało się im powtórzyć sukcesu. "Top Gear" bez Clarksona spadł z anteny BBC w 2002 roku.

Wreszcie "Top Gear" powrócił triumfalnie na antenę BBC wraz z Jeremym Clarksonem. Opracował on nowy format programu. Obecnymi prezenterami są Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May.

Oprócz "Top Geara" był także prezenterem cyklu "Jeremy Clarkson's Extreme Machines", w którym zajmował się innymi pojazdami - samolotami, łodziami podwodnymi oraz amfibiami.

Clarkson pisze cotygodniowe felietony do "The Sunday Times" i do "The Sun". Jego ulubione samochody to min. Aston Martin DB9, Ferrari Enzo i Range Rover.

Clarkson jest także autorem wielu filmów o samochodach. Ukazują się one co roku od 1996, produkowane przez wytwórnię On the Box., a także pisze książki. W Polsce do tej pory ukazały się następujące tytuły:

"Świat według Clarksona" - zbiór felietonów ("The World According To Clarkson")

"Wiem, że masz duszę" ("I Know You Got Soul")- kolekcja 21 esejów o ulubionych maszynach Clarksona

"I jeszcze jedno... Świat według Clarksona 2"("And Another Thing...") - zbiór felietonów

"Motoświat" ("Motorworld") z płytą DVD - zbiór reportaży z podróży Clarksona

"Wściekły od urodzenia"("Born to be Riled") - najobszerniejszy dotychczas zbiór felietonów, w podtytule "Pisma zebrane Jeremy'ego Clarksona"

"Nie zatrzymasz mnie" ("Don't Stop Me Now") - zbiór felietonów opisujących samochody, wydany również w pełnokolorowej wersji albumowej

"Na miłość boską"

Prezenter miał wypadek samochodowy podczas kręcenia zdjęć do 12 serii Top Gear. Celowo wjechał w ścianę z cegieł samochodem ciężarowym. Efekt zderzenia był znacznie intensywniejszy, niż się prezenter spodziewał.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t23gn
d2t23gn
d2t23gn
d2t23gn

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj