Trwa ładowanie...
dh5wpdv

Artur Andrus

Najnowsze informacje
3.2
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Lesko

Seriale:
Programy:
Dyskografia:

- "Łódzka" - 2005
- "Myśliwiecka" - 2012
- "Cyniczne córy Zurychu" - 2015

dh5wpdv
Megafon.pl Materiały Prasowe
Źródło: Megafon.pl Materiały Prasowe

Artur Andrus - polski dziennikarz, piosenkarz, autor tekstów, artysta kabaretowy.

Artur Andrus urodził się w Lesku. Wychowywał się w Solinie, przez pewien czas uczęszczał do szkół w Zabrodziu i Bóbrce, by wreszcie na stałe zamieszkać w Sanoku. Andrus należał do Hufca ZHP. Jako harcerz zdobywał pierwsze dziennikarskie szlify. W Sanoku ukończył II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

W 1994 roku Artur Andrus rozpoczął współpracę z III Programem Polskiego Radia. Współredaktor takich audycji jak "Powtórka z rozrywki" i "Akademia rozrywki". Z PR odszedł w 2017 roku.

Artur Andrus był gospodarzem wielu eventów kabaretowych. Prowadził chociażby spotkania w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", łódzkiej "Przechowalni" i krakowskiej "Piwnicy pod baranami". Występował również na licznych popularnych imprezach kabaretowych. od 2005 roku jest stałym gościem satyrycznego programu "Szkło kontaktowe" emitowanego na antenie TVN 24. Grał również jedną z głównych ról w kabaretowym serialu "Spadkobiercy".

Andrus ma na swoim koncie 5 publikacji książkowych. W 2004 roku wydał zbiór piosenek i wierszy "Popisuchy". Siedem lat później wraz z Marią Czubaszek zostali autorami książki "Każdy szczyt ma swój Czubaszek". Oprócz tego Artur Andrus jest autorem tytułów "Blog osławiony między niewiastami" (2012) i "Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze" (2014), a także współautorem wraz z Marią Czubaszek i Wojciechem Karolakiem książki "Boks na ptaku czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak".

Artur Andrus wydał też trzy solowe albumy muzyczne. Pierwszy - "Łódzka" - pojawił się w sprzedaży w 2005 roku. Kolejna płyta - "Myśliwiecka" - z roku 2012 uzyskała status podwójnej platyny. Trzy lata później Artur Andrus nagrał "Cyniczne córy Zurychu", które pokryły się złotem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh5wpdv
dh5wpdv
dh5wpdv