ycipk-25cuss
ycipk-25cuss

Artur Andrus - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Artur Andrus fot. Mystic Production Artur Andrus fot. Mystic Production Megafon.pl Materiały Prasowe
Podziel się
ycipk-25cuss

Artur Andrus - polski dziennikarz, piosenkarz, autor tekstów, artysta kabaretowy.

Artur Andrus urodził się w Lesku. Wychowywał się w Solinie, przez pewien czas uczęszczał do szkół w Zabrodziu i Bóbrce, by wreszcie na stałe zamieszkać w Sanoku. Andrus należał do Hufca ZHP. Jako harcerz zdobywał pierwsze dziennikarskie szlify. W Sanoku ukończył II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

W 1994 roku Artur Andrus rozpoczął współpracę z III Programem Polskiego Radia. Współredaktor takich audycji jak "Powtórka z rozrywki" i "Akademia rozrywki". Z PR odszedł w 2017 roku.

Artur Andrus był gospodarzem wielu eventów kabaretowych. Prowadził chociażby spotkania w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", łódzkiej "Przechowalni" i krakowskiej "Piwnicy pod baranami". Występował również na licznych popularnych imprezach kabaretowych. od 2005 roku jest stałym gościem satyrycznego programu "Szkło kontaktowe" emitowanego na antenie TVN 24. Grał również jedną z głównych ról w kabaretowym serialu "Spadkobiercy".

Andrus ma na swoim koncie 5 publikacji książkowych. W 2004 roku wydał zbiór piosenek i wierszy "Popisuchy". Siedem lat później wraz z Marią Czubaszek zostali autorami książki "Każdy szczyt ma swój Czubaszek". Oprócz tego Artur Andrus jest autorem tytułów "Blog osławiony między niewiastami" (2012) i "Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze" (2014), a także współautorem wraz z Marią Czubaszek i Wojciechem Karolakiem książki "Boks na ptaku czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak".

ycipk-25cuss

Artur Andrus wydał też trzy solowe albumy muzyczne. Pierwszy - "Łódzka" - pojawił się w sprzedaży w 2005 roku. Kolejna płyta - "Myśliwiecka" - z roku 2012 uzyskała status podwójnej platyny. Trzy lata później Artur Andrus nagrał "Cyniczne córy Zurychu", które pokryły się złotem.

Data urodzenia

27.12.1971

Miejsce urodzenia

Lesko

Profesja

Dziennikarz, piosenkarz, artysta kabaretowy

Seriale
Programy
Dyskografia

- "Łódzka" - 2005
- "Myśliwiecka" - 2012
- "Cyniczne córy Zurychu" - 2015

ycipk-25cuss
ycipk-25cuss
ycipk-25cuss