Trwa ładowanie...
d14q41s

Arrow

Najnowsze informacje
4.2
(387 głosów)
Oceń:

"Arrow" powstał w oparciu o komiks "Green Arrow". Głównym bohaterem jest Oliver Queen (w tej roli Stephen Amell), 27-latek, który spędził pięć lat jako rozbitek na niewielkiej i niebezpiecznej wyspie na Morzu Południowochińskim. Po powrocie do rodzinnego miasta Oliver jest odmienionym człowiekiem, który posiadł umiejętność perfekcyjnego posługiwania się łukiem i strzałami. Oliver wykorzystuje ją do walki z przestępcami.

Arrow – opis fabuły

''Arrow'' prezentuje nowoczesne spojrzenie na komiksową postać nazywaną Zieloną Strzałą. Bohater pojawia się w serii DC Comics, ale w przypadku tego serialu twórcy skupili się na odmiennym aspekcie z jego życia. Głównym wątkiem przewijającym się przez wszystkie sezony jest człowieczeństwo Olivera oraz jego przemiana, która dokonała się na wyspie.

Serial ''Arrow'' opowiada o losach miliardera ze Starling City Olivera Queena (Stephen Amell). Mężczyzna zostaje odnaleziony na tajemniczej wyspie Lian Yu aż 5 lat po katastrofie morskiej, w której brał udział również jego ojciec. Oliver po powrocie do rodzinnego miasta spotyka się z matką Moirą (Susanna Thompson), siostrą Theą (Willa Holland) oraz przyjaciółmi: Tommym Merlynem (Colin Donnell) i Laurelą Lance (Katie Cassidy).

Na początku serialu ''Arrow'' główny bohater odnawia relacje ze swoimi najbliższymi, a nocami przemienia się w zakapturzonego strażnika, który poluje na bogatych przestępców – nazwiska zna z notatnika ojca. W trakcie swoich działań Oliver odkrywa, że Malcolm Merlyn (John Barrowman) próbuje zniszczyć biedniejszą dzielnicę miasta.

Pomocną dłoń wyciągają do niego John Diggle (David Ramsey) i Felicty Smoak (Emily Bett Rickards), którzy również chcą dokonać osobistej krucjaty. Oliver odnawia znajomość z Laurel, która wciąż nie kryje złości na przyjaciela za śmierć jej siostry. W ''Arrow'' pojawia się wiele retrospekcji dotyczących pobytu Queena na wyspie.

Rodzinę i przyjaciół Olivera atakuje jego dawny wróg Slade Wilson (Manu Bennett). Nieoczekiwanie do drużyny głównego bohatera dołącza Roy Harper (Colton Haynes), który bardzo szybko staje się jednym z głównych członków ekipy.

W serialu ''Arrow'' przez pierwsze 5 sezonów poznajemy coraz więcej szczegółów związanych z katastrofą morską, w wyniku której zginął Robert Queen oraz krok po kroku zostają wyjaśnione również kwestie zaginięcia Olivera. Natomiast kolejne serie ukazują wydarzenia 20 lat po głównej linii czasowej. Tym razem do głosu dochodzą dzieci Zielonej Strzały, czyli William (Ben Lewis) i Mia (Katherine McNamara).

Arrow – bohaterowie, obsada

W rolach głównych ''Arrow'' występują: Stephen Amell (Oliver Queen), David Ramsey (John Diggle), Emily Bett Rickards (Felicty Smoak), Katie Cassidy (Laurel Lance), Willa Holland (The Queen), Colton Haynes (Roy Harper), Susanna Thompson (Moira Queen), Colin Donnell (Tommy Merlyn).

W pozostałych rolach pojawiają się: John Barrowman (Malcolm Merlyn), Colin Salmon (Walter Steele), Manu Bennett (Slade Wilson), Kevin Alejandro (Sebastian Blood), Michael Rowe (Floyd Lawton).

Arrow – ciekawostki

  • Oliver nosił na koszuli więziennej numer 399471, który jednocześnie jest kodem szesnastkowym odpowiadającym zielonemu odcieniowi jego kaptura;
  • Oliver Queen ma pewne tiki, które pojawiają się przy chwytaniu łuku;
  • początkowo bohaterka Felicty Smoak miała wystąpić w 1 odcinku, ale ze względu na pozytywne przyjęcie, została jedną z wiodących postaci w serialu ''Arrow'';
  • niemal w każdym odcinku serialu ktoś wymawia tytuł danego odcinka;
  • najstarszym aktorem w serialu jest John Barrowman, a najmłodszą aktorką Emily Bett Rickards;
  • zewnętrzny wygląd serialowej komendy to tak naprawdę główny oddział Biblioteki Publicznej w Los Angeles;
  • pierwszy odcinek każdego sezonu ''Arrow'' rozpoczyna się od sceny biegu Olivera przez gęsty las;
  • za każdym razem, gdy Oliver zdradza kolejny sekret, czyjeś życie jest zagrożone;
  • aktorzy Stephen Amell i David Ramsey na planie wykonują własne triki oraz samodzielnie odgrywają sceny walk.
Arrow
Tytuł oryginalny

Arrow

Gatunek

akcji, dramat, sci-fi, serial

Kraj produkcji

USA

Data premiery

10.10.2012

Czas trwania odcinka

43 min.

Liczba sezonów

7

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Mike Mitchell (1968)

Emily Kinney (Brie Larvan / Bug-Eyed Bandit)

Paul Blackthorne (Detektyw Quentin Lance)

Stephen Amell (Oliver Queen / Green Arrow)

Colton Haynes (Roy Harper)

Summer Glau (Isabel Rochev)

Danielle Panabaker (Caitlin Snow/Killer Frost)

Jacqueline MacInnes Wood (Sarah Lance)

David Nutter

Willa Holland (Thea Queen)

Katie Cassidy (Dinah Laurel Lance)

Kathleen Gati (Raisa)

Roger R. Cross (Detektyw Hilton)

Jamey Sheridan (Robert Queen)

Darren Shahlavi (Constantine Drakon)

Hiro Kanagawa (Dr Lamb)

Susanna Thompson (Moira Queen)

David Ramsey (John Diggle)

Lochlyn Munro (Kapitan Stein)

Brian Markinson (Adam Hunt)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14q41s
d14q41s
d14q41s