Trwa ładowanie...
d2iusfy

Życie przede wszystkim

Najnowsze informacje
4.4
(114 głosów)
Oceń:

„Życie przede wszystkim” to pierwszy serial o tematyce medycznej, który koncentruje się wokół kobiet praktykujących medycynę. To serial, którego popularność i oglądalność śmiało można porównać ze słynnym „Ostrym dyżurem”.

Jedną z pomysłodawczyń serialu jest Whoopi Goldberg. W serialu wcieliła się w postać doktor Lydii Emerson, która wpadła na pomysł aby połączyć ze sobą dwa ośrodki zdrowia. Bogaty szpital i stojącą na skraju bankructwa klinikę dla kobiet w ubogiej części miasta. Łączenie wody z ogniem należy do ulubionych zadań doktor Emerson.

Postępując według tej zasady postanowiła również nakłonić do pracy w tym samym zespole dwie antagonistki: doktor Luisa „Lu” Delgado (Rosa Blasi) i doktor Dana Stowe (Janine Turner). Obie panie zwalczają się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

W nowym skrzydle szpitala Rittenhouse zostaje wygospodarowane miejsce na nową klinikę, która powstanie z połączenia kliniki Lu z oddziałem doktor Stowe. Pacjenci Lu otrzymają najlepszą opiekę z możliwych, a Dana będzie mogła zapewnić swoim pacjentom jakość opieki, do której są przyzwyczajeni.

Poza pracą Lu jest samotną matką, która z poświęceniem wychowuje dwunastoletniego syna, Marca. Dana natomiast poświęciła się czasochłonnej karierze chirurga. Zbliżając się do czterdziestki zaczyna zastanawiać się nad ważnymi decyzjami w swoim życiu. Jest samotna, nie ma męża i pewności, czy kiedykolwiek będzie mieć dzieci.

Lu pod maską silnej kobiety, zahartowanej przez życie ulicy, ukrywa wewnętrzną kruchość. Jej matka, uboga kobieta, która całe życie pracowała, zawsze opiekowała się innymi, tylko nie sobą. Nie zważając na chorobę przełożyła konieczne leczenie i zmarła na raka piersi.

W przeciwieństwie do Lu, inspiracją dla Dany są pierwsze lekarki, które wyprzedzały prawo i badania kliniczne, żeby skoncentrować wysiłki na problemach zdrowotnych kobiet. Bez względu na stres i ilość obowiązków, obie mają jeden cel. Chcą pomagać innym, z nadzieją, że pomoc ta okażę się skuteczna.

Życie przede wszystkim
Tytuł oryginalny

Strong Medicine

Gatunek

dramat, obyczajowy

Kraj produkcji

USA

Obsada

Kimberly Quinn (Linder Kerrigan)

Patrick J. Adams (Brandon)

Michael Trucco

Michelle Forbes (Zastępca prokuratora okręgowego Jill Sorenson)

Lainie Kazan (Pani Biancavilla)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iusfy
d2iusfy
d2iusfy