Trwa ładowanie...
d3kqcmk

Żona idealna

Najnowsze informacje
4.4
(351 głosów)
Oceń:

„Żona idealna” (ang. The Good Wife) to amerykański serial z gatunku dramat sądowy emitowany przez stację CBS od 22 września 2009. Został wyprodukowany przez CBS Television Studios. W Polsce serial nadawała - od 20 stycznia 2010 - telewizja Hallmark Channel (obecnie stacja zmieniła nazwę na 13th Street Universal). Produkcja składa się z dwóch serii i 46 odcinków. Zapowiedziano sezon trzeci.

Alicia Florrick (Julianna Margulies) to przykładna żona i matka. Jest kobietą, która dba o dom i stoi w cieniu swojego męża – polityka – Petera (Chris Noth). Para widzie spokojne życie, świetnie wpasowane w konwenanse świata wielkiej polityki. Jednak ta idylla kończy się, kiedy Peter trafia do więzienia oskarżony o korupcję i udział w sex aferze. Świat Alicji zostaje przewrócony do góry nogami. Musi wziąć pełną odpowiedzialność za swoją rodzinę. Odsuwając na bok zdradę męża i miażdżące upokorzenie publiczne, po 13 latach stagnacji zawodowej, kobieta powraca do pracy.

Jako młodszy pracownik w prestiżowej chicagowskiej kancelarii prawniczej, dołącza do zespołu swojego dawnego kolegi ze studiów Willa Gardnera, który jest ciekaw jak Alicia będzie sobie radzić po 13 latach przerwy zawodowej. Jak się okazuje życie w kancelarii nie jest łatwe.

Głównym rywalem Alicii jest 20–letni Cary, pozornie sympatyczny absolwent Harvardu, który zrobi wszystko, aby zdobyć stałą pracę w firmie. Na szczęście kobieta znajduje sojusznika w zatrudnionej w firmie detektyw – Kalindzie. Z rosnącą pewnością siebie Alicia przeistacza się z zażenowanej, odrzuconej żony polityka w odporną „kobietę pracującą”. Wszystko po to, by móc zapewnić spokojne dzieciństwo swoim dzieciom, 14-letniemu Zachowi i 13-letniej Grace. Po raz pierwszy od lat Alicia porzuca rolę „dobrej żony” i bierze swój los we własne ręce.

Zach to nieśmiały chłopak, który chce sprawiać wrażenie twardszego niż jest w rzeczywistości. Wykorzystuje pozycję ojca do nawiązywania przyjaźni w szkole. Grace zdecydowanie trudniej niż Zach poradziła sobie ze skutkami ojcowskiego skandalu. Częściowo dlatego, że znacznie bardziej bierze do siebie drwiny kolegów, a częściowo ze względu na jej bezgraniczne uwielbienie dla ojca. Im lepsze masz o kimś mniemanie, tym trudniej jest sobie poradzić z jego upadkiem.

Żona idealna
Tytuł oryginalny

Good Wife, The

Gatunek

serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Erica Piccininni

Jessica Stone (Meg Malden)

David Valcin (Russell Thiessen)

Bernard White

Matthew Del Negro

Jill Flint (Lana Delaney)

Betty Gilpin (Molly)

Kristen Bush (Rachel Timms)

Jefferson Mays

Tess Paras (Recepcjonistka Lisa)

Emily Kinney (Milla Burchfield)

Wendy Makkena (Cynthia Venegas)

Victor Slezak (Administrator akademii Palgrave)

Dreama Walker (Becca)

Michael Arden (Finn)

Aaron Staton (Todd Roda)

Mike Pniewski (Frank Landau)

Mark Linn-Baker (Sędzia Linden)

Aubrey Dollar (pielęgniarka Zoe Gilman)

Kim Shaw (Amber Madison)

Miranda Cosgrove (Sloan Burchfield)

Amy Sedaris (Stacie Hall)

Marc Warren (Nick Saverese)

Dana Eskelson (Bethany Bigelow)

Bebe Neuwirth (sędzia Claudia Friend)

Seth Gilliam (Jacob Rickter)

James Murtaugh (Foxson)

Peter Jacobson (Michael Kahane)

Archie Panjabi (Kalinda Sharma)

Aunjanue Ellis (Linda Underwood)

Charles Dutton (Pastor Damon)

Gregg Edelman (Aaron Abbott)

Christine Baranski (Diane Lockhart)

William Hill (Bailiff Pete Harbour)

Tim Guinee (Andrew Wiley)

John Glover (Jared Andrews)

Alan Cumming (Eli Gold)

Roger Rees (Dr Todd Grossman)

Julianna Margulies (Alicia Florrick)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kqcmk
d3kqcmk
d3kqcmk