Trwa ładowanie...
d1tauul

Zbuntowani

Najnowsze informacje
4.1
(369 głosów)
Oceń:

„Zbuntowani” (hiszp. Rebelde) to meksykański serial dla młodzieży z 2004 roku wyprodukowany przez Televisę. Serial składa się z 440 odcinków, które podzielone są na 3 sezony. Jest to remake argentyńskiego serialu "Rebelde Way". Producentem telenoweli jest Pedro Damián. Ostatni, 440 odcinek, został wyemitowany 2 czerwca 2006. W Polsce serial oglądaliśmy na TV4.

Akcja serialu rozgrywa się w ekskluzywnej szkole średniej o międzynarodowej renomie. Elite Way School, bo tak nazywa się owa szkoła, stworzono dla dzieci elity społecznej, które oprócz najlepszego wykształcenia, mają zdobywać tu cenne koneksje przydatne w dorosłym życiu. Szkoła ma też system stypendialny dla uzdolnionej lecz ubogiej młodzieży. Niestety większości stypendystów nie udaje się ukończyć tej szkoły. Stoi za tym tajne stowarzyszenie "Loża", które za swą misję uważa zachowanie "czystości" własnej sfery i pozbywanie się ze szkoły uczniów pochodzących z niższych warstw społecznych.

Głównymi bohaterami serialu są: Mía, Miguel, Diego i Roberta, którzy poznali się na wakacyjnych zajęciach przygotowawczych przed rozpoczęciem semestru. Zbuntowani mimo znaczących różnic między sobą, odkrywają wspólną pasję, łączącą ich na przekór wszelkim uprzedzeniom. Tą wielką pasją jest miłość do muzyki. Mentorem naszych bohaterów jest Enrique Madariaga, znany pisarz i były stypendysta Elite Way School, obecnie nauczyciel etyki, który wpaja swym wychowankom prawość i godne zachowanie oraz wypowiada wojnę niesławnej "Loży".

Serial „Zbuntowani” stał się ogromnym sukcesem telewizyjnym w Meksyku, gdzie osiągał oglądalność na poziomie 34%, a w całym latynoamerykańskim świecie został jedną z najpopularniejszych wśród młodych ludzi produkcją. Telenowela „Zbuntowani”, pod oryginalnym tytułem - Rebelde - była serialowym hitem w ponad 65 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Brazylii i Peru.

Główne role w serialu zagrali: Anahí jako Mía Colucci, Alfonso Herrera - Miguel Arango, Dulce María - Roberta Pardo, Christopher Uckermann - Diego Bustamante, Maite Perroni - Lupita Fernandez, Christian Chávez - Juan "Giovanni" Mendez Lopez.

Zbuntowani
Tytuł oryginalny

Rebelde

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Meksyk

Obsada

Diego Boneta (Rocco Bessauri)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tauul
d1tauul
d1tauul