Trwa ładowanie...
d1vpsn1

Zbrodnia

Najnowsze informacje
3.9
(41 głosów)
Oceń:

"Zbrodnia" to składający się z trzech odcinków serial o tajemnicach przeszłości i nierozwiązanych zagadkach sprzed lat. Tłem tej produkcji są zapierające dech w piersiach krajobrazy polskiego wybrzeża.

Zbrodnia - historia serialu

Zbrodnia" to polski serial kryminalno-sensacyjny, który był emitowany na antenie AXN w latach 2014-2015. Fabuła opierała się na szwedzkim oryginale "Morderstwa w Sandhamn", emitowanym od 2010 roku na antenie TV4. Był to pierwszy polski serial wyprodukowany przez AXN, a zdjęcia do niego kręcono na terenie Helu i w Gdyni.

Zbrodnia - fabuła serialu

Dzika przyroda, unikalne krajobrazy i znajdujące się w bliskiej odległości atrakcyjne obiekty skłoniły twórców do umiejscowienia akcji serialu "Zbrodnia" na Półwyspie Helskim. Zdjęcia do Zbrodni powstały m.in. w Juracie, w Kuźnicy, w malowniczym porcie w Jastarni, na terenie byłych ośrodków wojskowych, gdzie znajdują się piękne plaże, lasy i poniemieckie bunkry, oraz w starej torpedowni – mrocznym i intrygującym budynku z czasów II wojny światowej.

Główne role w serialu "Zbrodnia" grają: Magdalena Boczarska i Wojciech Zieliński.

Znana m.in. z filmu "Różyczka" aktorka wciela się w postać Agnieszki Lubczyńskiej, której życie zmienia się niespodziewanie podczas rodzinnego urlopu nad polskim morzem. Zieliński gra natomiast komisarza Tomasza Nowińskiego, prowadzącego tajemnicze śledztwo na Półwyspie Helskim.

W serialu "Zbrodnia" występują również Joanna Kulig w roli atrakcyjnej posterunkowej, Moniki, Dorota Kolak wcielająca się w postać stanowczej szefowej głównego bohatera, Marii oraz Radosław Pazura grający apodyktycznego męża Agnieszki, Cezarego.

Za produkcję odpowiedzialna jest łódzka wytwórnia filmowa Opus Film. Serial "Zbrodnia" w reżyserii Grega Zglińskiego został zrealizowany według scenariusza Igora Brejdyganta.

Zbrodnia
Tytuł oryginalny

Zbrodnia

Gatunek

kryminał, serial

Kraj produkcji

Polska

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vpsn1
d1vpsn1
d1vpsn1