Trwa ładowanie...
dwri4nn

Żar młodości

Najnowsze informacje
5.0
(16 głosów)
Oceń:

“Żar młodości” (ang. The Young and The Restless) to amerykańska opera mydlana, której akcja rozgrywa się w Genoa City, w stanie Wisconsin. Po raz pierwszy serial wyemitowano w stacji CBS 26 marca 1973 roku. Produkcja doczekała się już ponad 9,7 tys. odcinków.

W Polsce serial emitowany był w telewizji Polsat od 2 września 1997 do 31 sierpnia 2000 roku. Stacja wyemitowała wówczas 780 odcinków z lat 1992-1995. W 2008 roku serial powrócił na antenę telewizji Polsat. Z końcem czerwca 2009 stacja zawiesiła emisję bez podania przyczyny.

Scenarzyści osadzili akcję serialu w świecie perfum, w którym rywalizują dwie firmy – Newman Enterprises i Jabot Cosmetics. „Żar młodości” w pierwszych kilkudziesięciu odcinkach skupiony był wokół rodzin Fosterów i Brooksów.

William i Elizabeth Foster mieli trójkę dzieci: Snappera, Grega i Jill. Stuart i Jennifer Brooksowie – cztery córki: Leslie, Chris, Peggy, i Lauralee (zwaną Lorie). Już na wstępie zarysowała się walka klas, gdyż Brooksowie należeli do miejscowej elity, tymczasem Fosterowie – byli biedni.

Młodzi aktorzy byli w tamtych latach obiektami drwin ze strony widzów, którzy kpili z serialu nazywając go "The Young and the Chestless". Natomiast Leslie i Lorie walczyły między sobą o względy Brada Elliotta a później Lance'a Prentissa. Trójkąt ten jednak szybko przerodził się w kwadrat gdy na horyzoncie pojawił się brat Lance'a – Lucas.

W serialu wystąpili: Eric Braeden jako Victor Newman, Joshua Morrow jako Nicholas Newman, Sharon Case jako Sharon Newman, Melody Thomas Scott jako Nikki Newman, Michelle Stafford jako Phyllis Summers Abbott, Peter Bergman jako Jack Abbott, Christian LeBlanc jako Michael Baldwin, Thad Luckinbill jako J.T. Hellstrom, Greg Rikaart jako Kevin Fisher, Don Diamont jako Brad Carlton, Kristoff St. John jako Neil Winters.

Żar młodości
Tytuł oryginalny

Young and the Restless, The

Gatunek

dramat, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

30 min.

Obsada

David Purdham (dr. Campbell / pan Tipton)

John Prosky (Kapelan Owen Anderson / Dr Hill)

Philip Moon (Keemo Volien Abbott)

Monica Potter (Sharon Newman)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwri4nn
dwri4nn
dwri4nn