Trwa ładowanie...
d39zmie

Xena: Wojownicza księżniczka

Najnowsze informacje
4.4
(3163 głosy)
Oceń:

"Xena: Wojownicza księżniczka" (Xena: Warrior Princess) to spin off "Herkulesa". Serial składa się z 6 sezonów wyprodukowanych w latach 1995-2001. Akcja rozgrywa się głównie w starożytnej Grecji. Serial zawiera elementy fantasy, przygody i akcji. Składa się z 134 odcinków.

Xena to wojowniczka, która po długiej drodze zabijaki, pirata i herszta, opowiada się po stronie dobra. Staje się postacią pozytywną. Na swej nowej drodze przypadkiem trafia do Potadei, mieściny napadniętej przez jej byłą armię. Staje w obronie mieszkańców. Tam też poznaje młodą dziewczynę - Gabriellę (Renée O'Connor), marzycielkę, dobrą duszę, która pchana ciekawością świata i zafascynowana Xeną, porzuca dom, narzeczonego i rodzinę aby wyruszyć za wojowniczką.

Wyposażenie Xeny to nieodłączny chakram – obręcz o niezwykłych zdolnościach, którą umiała posługiwać się niemal jedynie Xena. W jej ręce "round killing thing" (z ang. "okrągły, morderczy przedmiot") stanowił śmiertelną broń. Ponadto miecz, sztylety oraz pejcz wykorzystywane zamiennie z patelnią – w braku innych narzędzi mordu. W ostatniej części Xena sięga też po miecz samurajski – katanę.

Początkowo sceptyczna Xena, decyduje się otworzyć przed Gabriellą - pojawia się nić przyjaźni. Bohaterki podróżują, spotykają różnych paskudnych oprychów i z nimi walczą. Z kolei Callisto to czarny charakter serialu, niezbyt zrównoważona wojowniczka dorównująca Xenie kunsztem. Jest ogarnięta chorobliwą pasją mordowania, poluje na Xenę i jej przyjaciół.

Ares to grecki bóg wojny, przyrodni brat Herkulesa.Występował także w serialu o Herkulesie. Salmoneus to chytry kupiec, który często na swej drodze spotyka Xenę oraz Herkulesa. Waleczni bohaterowie niemal za każdym razem muszą wyciągać go z tarapatów.

Główne role w serialu zagrali: Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Tod Smith, Hudson Leick. w 2001 roku powstał film pt. „Xena: Wojownicza Księżniczka: Koniec legendy” (ang. Xena: Warrior Princess: Series Finale), który zrealizowany został na podstawie serialu.

Xena: Wojownicza księżniczka
Tytuł oryginalny

Xena: Warrior Princess

Gatunek

przygodowy, fantasy, akcji, historyczny, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Renee O'Connor (Gabrielle)

Lucy Lawless (Xena)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39zmie
d39zmie
d39zmie