Trwa ładowanie...
d1s7loj

Wzór

Najnowsze informacje
4.5
(836 głosów)
Oceń:

„Wzór” (Numb3rs) to amerykański dramat kryminalny o agencie FBI (Rob Morrow), który zwerbował swojego młodszego brata – geniusza matematycznego (David Krumholtz), by pomagał jego drużynie rozwiązywać szczególnie trudne zagadki kryminalne w Los Angeles, i ich współpraca układa się coraz lepiej.

Serial powstał z inspiracji prawdziwymi wydarzeniami, w których znajomość analizy matematycznej okazała się szczególnie przydatna w walce z najbrutalniejszą przestępczością.

„Wzór” dowodzi, że połączenie najnowszych odkryć w dziedzinie matematyki - teorii gier - z tradycyjnymi metodami kryminalistycznymi i brawurowymi akcjami w terenie przynosi zaskakująco dobre wyniki. Pomaga zmierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami i rozwikłać najbardziej skomplikowane sprawy – śledztwa federalne, dotyczące morderstw, porwań, oszustw, szpiegostwa czy szantażu i zamachów terrorystycznych.

Szef Biura FBI w Los Angeles, Don Eppes (Rob Morrow) uświadamia sobie, że jedyną osobą, której zawsze może ufać i liczyć na jego wsparcie w najtrudniejszych momentach jest jego młodszy brat – prof. Charlie Epps (David Krumholtz), który współpracuje z Federalnym Biurem Śledczym jako konsultant. To genialnie uzdolniony matematyk, którego pasją życia jest praktyczne zastosowanie wiedzy teoretycznej. Wcześniej dochodziło między nimi do nieporozumień ze względu na różnicę charakterów, ale zostali przyjaciółmi.

Ridley Scott i Tony Scott – prywatnie bracia, a pod względem zawodowym znakomici twórcy filmowi, których nie trzeba specjalnie przedstawiać miłośnikom współczesnego kina akcji - są producentami serialu „Wzór”, kinowy rozmach tej przebojowej telewizyjnej produkcji jest więc gwarantowany. „Wzór” był nominowany do nagrody Emmy 2006 za wyczyny kaskaderskie. Ogółem powstało 6 sezonów tego telewizyjnego dramatu (118 odcinków).

Główne role w serialu zagrali: Rob Morrow, David Krumholtz, Peter MacNicol, Judd Hirsch, Alimi Ballad, Navi Rawat, Diane Farr, Dylan Bruno.

Wzór
Tytuł oryginalny

Numb3rs

Gatunek

dramat, kryminał, mystery, serial, thriller

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

43 min.

Obsada

Patrick O'Connell (Bill Yardley)

Dougald Park (Special Agent O'Greer)

Alexa Fischer

Lisa Vidal (Jessica Malloy)

Wendy Makkena (Kath Berry)

Steven R. McQueen (Craig Ezra)

Patrick J. Adams (Adam Bennett)

Erica Gimpel (Dyrektor Riva Bell)

John Prosky (Kyle Holtzman)

Max Martini (Agent Cooper)

Kathy Najimy (Dr Mildred French)

David Krumholtz (Charlie Eppes)

John Glover (Samuel Kraft)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s7loj
d1s7loj
d1s7loj