Trwa ładowanie...
d1kcse6

Wydarzenia

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

11 października 2009 roku "Wydarzenia" świętowały 5-lecie istnienia. "Wydarzenia" główne nadawane o godz. 18.50 to jeden z najchętniej oglądanych programów Telewizji POLSAT.

Od momentu powstania zwiększały swoją widownię na przekór tendencjom rynkowym. Obecnie wydanie główne programu ogląda nawet średnio 4 mln widzów, a w momentach najwyższej oglądalności "Wydarzenia" gromadzą nawet 5,7 milionową widownię (1 stycznia 2008r.). "Wydarzenia" popołudniowe natomiast przyciągają średnio 2,5 mln, a w momentach najwyższej oglądalności - 3 mln widzów.

11 października 2009 roku "Wydarzenia" - serwis informacyjny Telewizji POLSAT obchodził piątą rocznicę istnienia. Program powstał w 2004 roku z przekształcenia "Informacji" i początkowo nadawany był o godz. 18.30, a następnie o godz. 18.45 (popołudniowe wydanie o godz. 15.50). Twórcą i szefem "Wydarzeń" przez pierwsze trzy lata był Tomasz Lis. Po jego odejściu ze stacji szefem redakcji został Jarosław Gugała.

Obecnie "Wydarzenia" nadawane są codziennie o godz. 18.50, a w dni powszednie również o 15.50. Przełomową datą w historii programu był 6 czerwca 2008 roku, kiedy to "Wydarzenia" rozpoczęły nadawanie z nowego, nowoczesnego i największego studia newsowego w Polsce przeznaczonego do produkcji programów informacyjnych i publicystycznych (z tego samego studia nadawany jest Polsat News). Program zyskał także całkowicie nową oprawę graficzną, która została przygotowana przez renomowaną międzynarodową firmę.

"Wydarzenia" to przede wszystkim wiarygodność i niezależność. Najważniejszą zasadą jaką kieruje się zespół Jarosława Gugały to obiektywizm i trzymanie równego dystansu do wszystkich sił politycznych. Dziennikarze "Wydarzeń" bezkompromisowo patrzą na ręce przedstawicielom władzy. Szczególną uwagę poświęcają jednak tematom pokazującym krzywdę i niesprawiedliwość z jaką na co dzień spotykają się Polacy. To specjalność i cel "Wydarzeń" - być blisko ludzi. Zaangażowanie społeczne programu wynika z postrzegania pracy dziennikarza jako misji, która polega na dostarczaniu widzom prawdziwych i obiektywnych informacji.

To w imieniu widzów "Wydarzenia" kontrolują polityków, pamiętając jednocześnie o wielkiej odpowiedzialności społecznej, jaka spoczywa na dziennikarzach. Widzowie postrzegają "Wydarzenia" jako program obiektywny i darzą zaufaniem, czego dowodem są systematycznie rosnące wyniki oglądalności. 11 października 2004 roku "Wydarzenia" rozpoczęły nadawanie z udziałem w rynku na poziomie 17,74% (4+) i 19,3% (16-49). Po pięciu latach istnienia program zwiększył swoją widownię na przekór tendencjom na rynku. Dynamika wzrostu w tym okresie wynosiła 21,7% w grupie 4+ i 9,9% w grupie 16-49. W chwili obecnej główne wydanie "Wydarzeń" emitowane o 18:50 jest jednym z najlepiej oglądanych programów Polsatu. We wrześniu 2009 roku program zanotował średnią oglądalność na poziomie: 21,59% w grupie 4+ oraz 21,20% w grupie 16-49. Są to wyniki wyższe o 5,7 pkt (4+) i o 2,7 pkt (16-49) od średniej stacji. Wydanie główne programu ogląda nawet średnio 4 mln widzów, a w momentach najwyższej oglądalności "Wydarzenia" gromadzą 5,7
milionową widownię (1 stycznia 2008r.). "Wydarzenia" popołudniowe natomiast przyciągają nawet 2,5 mln, a w momentach najwyższej oglądalności - nawet 3 mln widzów.

Program tworzą znani i cenieni dziennikarze. W gronie prowadzących program znajdują się: Jarosław Gugała, Dorota Gawryluk, Joanna Wrześniewska-Zygier oraz Beata Grabarczyk. Na antenie możemy zobaczyć także tych, którzy łączą prowadzenie popołudniowych "Wydarzeń" z pracą reportera, czyli Michała Kwiatkowskiego, Mikołaja Jankowskiego oraz Magdalenę Kaliniak. Głównymi wydawcami serwisu są Ewa Jarosławska oraz Grzegorz Kozak. Zespół reporterów "Wydarzeń" tworzą m.in.: Tomasz Machała, Jan Mikruta, Małgorzata Ziętkiewicz, Robert Mojsak, Piotr Michalak, Piotr Czech, Marek Sygacz, Robert Gusta, Grzegorz Kępka, Agnieszka Milczarz, Małgorzata Mikulska-Rembek, Monika Zalewska, Mira Skórka. Zespół na co dzień korzysta z nowoczesnego newsroomu, najnowocześniejszego systemu do redagowania tekstów, montażu, tworzenia grafiki komputerowej i archiwizowania materiałów. System ma sto pięćdziesiąt komputerowych stanowisk pracy dla reporterów, wydawców, prezenterów, producentów i kierowników produkcji.

Na potrzeby "Wydarzeń" pracuje codziennie około stu osób: dziennikarzy, kierowników produkcji, operatorów, producentów, informatyków, grafików, realizatorów oraz inżynierów systemu. "Wydarzenia" współpracują na co dzień z Polsat News.

Na sukces programu oprócz warszawskiego newsroomu, pracuje także rozbudowana sieć ośrodków regionalnych w całym kraju wyposażonych w ministudia oraz wozy transmisyjne. Ośrodki połączone są z centralą w Warszawie światłowodem, co zapewnia możliwość relacji 24 h na dobę. Wydarzenia zagraniczne relacjonuje 5 stałych korespondentów: w Waszyngtonie - Zuzanna Falzmann, Moskwie - Wiktor Bater, Berlinie - Tomasz Lejman, Brukseli - Dorota Bawołek i Londynie - Jakub Górski, a także stali komentatorzy w Pradze, Pekinie, Genewie i Kijowie.

Od momentu powstania kanału informacyjnego Polsat News "Wydarzenia" nadawane są jednocześnie na antenie Telewizji POLSAT i Polsat News. Zespół reporterów "Wydarzeń" przygotowuje na co dzień także materiały na potrzeby innych programów nadawanych w Polsat News. W dni powszednie po głównym wydaniu "Wydarzeń", Dorota Gawryluk oraz Jarosław Gugała przeprowadzają rozmowy z czołowymi politykami w "Gościu Wydarzeń". Agnieszka Mosór, Tomasz Machała i Grzegorz Kępka prowadzą wywiady w cyklu "Graffiti".

Grzegorz Kozak i Jan Mikruta prowadzą i redagują program "To był dzień na świecie". Małgorzata Mikulska - Rembek i Mikołaj Jankowski redagują i prowadzą program "Ostatnia Instancja".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kcse6
d1kcse6
d1kcse6
d1kcse6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj