Trwa ładowanie...
d2jrwwi

Wszystkie wcielenia Tary

Najnowsze informacje
4.7
(148 głosów)
Oceń:

„Wszystkie wcielenia Tary” (United States of Tara) to amerykański serial komediowy nadawany przez stację Showtime od 18 stycznia 2009 roku. W Polsce emitowany był przez stację TVN oraz TVN7. Pomysłodawcą serialu i jego producentem wykonawczym jest sam Steven Spielberg. Zdjęcia do serialu kręcono w Overland Park (Kansas) oraz Los Angeles (Kalifornia). Serial składa się z trzech serii i 36 odcinków.

Tara Gregson to zwykła żona i matka dwójki dzieci. Cały swój czas poświęca domowi i rodzinie, co bywa zajęciem nad wyraz stresującym. To właśnie stres jest u Tary czynnikiem zapalnym - za każdym razem, kiedy kobieta się denerwuje do głosu dochodzi jedno z jej wcieleń. Gregson cierpi bowiem na rzadką chorobę - Dysocjacyjne Zaburzenie Osobowości. Zaburzenie to objawia się tym, ze chory ma kilka różnych osobowości – każda ma inną osobistą przeszłość, obraz własnego "ja", nawet imię.

Tara ma cztery "dodatkowe" osobowości - T - dziką, zaczepną nastolatką, Alice - kurę domową znaną z filmów z lat 50., Buck - głośnego wielbiciela piwa, miłośnika jazdy rowerowej, który jest mężczyzną i Gimme - infantylną i naiwną kobietą, która spełnia wszystkie stereotypy dotyczące blondynek.

Tarę w walce z chorobą wspiera jej mąż Max - dobry, czuły i kochający, który dla wcieleń żony ma wiele zrozumienia. Mniej wspierające są dzieci Tary - Kate i Marshall. Nastoletnia córka przeżywa właśnie okres młodzieńczego buntu, a syn, który jest gejem, przeżywa problemy ze swoimi partnerami.

Tytułową bohaterkę serialu „Wszystkie wcielenia Tary” zagrała Toni Collette, zdobywczyni Złotego Globa i nagrody Emmy dla najlepszej aktorki w serialu komediowym. Obok Collette w serialu występują John Corbett (znany z "Przystanku Alaska") czyli mąż Tary, Brie Larson - córka głównej bohaterki, Keir Gilchrist (Daniel ze "Słyszącego myśli") - Marshall, Rosemarie DeWitt (Midge w "Mad Man") - Chermaine i Patton Oswalt (znany z roli Spence'a z "Diabli nadali"), który we "Wszystkich wcieleniach Tary" gra Neila, przyjaciela Maxa z pracy.

Wszystkie wcielenia Tary
Tytuł oryginalny

United States of Tara

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

30 min.

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jrwwi
d2jrwwi
d2jrwwi