Trwa ładowanie...
dyim36i

Wrogie niebo

Najnowsze informacje
4.3
(284 głosy)
Oceń:

"Wrogie niebo" (org. Falling Skies) to produkcja stacji TNT. "Wrogie niebo"to historia zwykłych ludzi, w niezwykłej sytuacji, którzy dzięki wytrwałości, zaangażowaniu oraz odwadze stają się bohaterami.

W następstwie zmasowanego ataku Obcych, świat pogrąża się w totalnym chaosie. Sześć miesięcy po inwazji, garstka ocalałych ludzi zbiera się na ruinach dawnego świata, by walczyć o przetrwanie ludzkości. Chronieni przez żołnierzy, starają się przeżyć kolejny dzień i zorganizować powstanie przeciwko obcej władzy. Natura okupantów i ich zamierzenia pozostają niewyjaśnione.

Garstka ludzi musi stawić czoła Obcym, których inwazja zabija większość. Muszą także pokonać własne słabości i ograniczenia, odrzucić uprzedzenia i wypracować plan działania i walk o przetrwanie ludzkiej rasy.

Kiedy ludzie walczą o przetrwanie, zamieniają się w dzikie bestie i stają przeciwko sobie. Do głosu dochodzą najniższe instynkty. Czy w tym chaosie i atmosferze nieustannego zagrożenia jest wciąż miejsce na chwile pełne radości? Ocalali ludzie są w mniejszości, otoczeni przez wrogie siły, lecz czy to wystarczy, by stłamsić ich poczucie wartości, solidarności i braterstwa?

Obcy w serialu "Wrogie niebo" są tajemniczymi, bezlitosnymi istotami. Ich inteligencja jest na najwyższym poziomie. Używają specyficznej wojskowej taktyki, która daje im znaczną przewagę nad ludźmi. Są szybcy, silni, dysponują niezwykłymi technologiami i bardzo ciężko ich pokonać. Ocalali wyróżniają dwa typy Obcych: skitterów, którzy poruszają na pajęczych nogach oraz mechs, którzy są podobni do robotów.

W każdym tygodniu ocalali będą odkrywać kolejne informacje dotyczące kosmicznych najeźdźców. Jednak ta ciężko zdobywana wiedza o istotach pozaziemskich, nie dość, że nie będzie pomocna ludziom, to jeszcze będzie mnożyć w zawrotnym tempie kolejne niewiadome i wątpliwości.

Wśród ludzkich bohaterów serialu "Wrogie niebo" jest m.in. profesor historii wojskowości Tom Mason (w tej roli znany z "Ostrego dyżuru" Noah Wyle). Stracił żonę w czasie inwazji, a jego syn Ben został uprowadzony przez obcych. Do walki staje też pediatra Anne Glass (Moon Bloodgood). W postać głównodowodzącego ziemskim ruchu oporu wcielił się Will Patton.

Pomysłodawcami serialu "Wrogie niebo" są Steven Spielberg oraz Robert Rodat ("Szeregowiec Ryan"). Reżyserią zajął się Carl Franklin.

Wrogie niebo
Tytuł oryginalny

Falling Skies

Gatunek

akcji, sci-fi, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Maxim Knight (Matt Mason)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyim36i
dyim36i
dyim36i