Trwa ładowanie...
d21p91f

Wojciechowska Martyna

Najnowsze informacje
4.2
(10 głosów)
Oceń:

Martyna Wojciechowska to polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna i pisarka. Jej największą pasją są podróże i wokół nich powstał cykl reportaży "Kobieta na krańcu świata".

Martyna Wojciechowska urodziła się 28.09.1974 roku w Warszawie. Ukończyła XII Liceum im. Jose Marti w Warszawie. Z wykształcenia jest ekonomistką.

Jej przygoda dziennikarska zaczęła się od pracy w telewizji TVN. Martyna Wojciechowska prowadziła takie programy, jak "Dzieciaki z klasą", "Big Brother" czy "Misja Martyna". Następnie wspólnie z Maxem Cegielskim była gospodynią "Studia Złote Tarasy". Widzowie mogli ją także podziwiać na antenie TVN Turbo, gdzie była autorką magazynu "Automaniak".

Martyna Wojciechowska udziela się nie tylko w telewizji. Przez lata współpracowała z takimi miesięcznikami, jak "Voyage", "Auto Moto", "Świat motocykli" czy "Playboy". Od września 2007 roku pełni funkcję redaktorka naczelnego miesięczników polskiej edycji "National Geographic" i "National Geographic Traveler". Została także współwłaścicielem biura turystycznego "Martyna Adventure".

Podróżniczka słynie z niezwykłej odwagi, szczególnie góry kocha za naukę pokory i cierpliwości.
Jest również wzorem dla alpinistów. Żaden szczyt górski nie był dla niej straszny. Kolejno zdobywała Mont Blanc, Kilimandżaro, Aconcagua, Island Peak, Mount McKinley, Elbrus, Masyw Vinsona i Piramida Carstensza. Warto podkreślić, że szczyt Mount Everest zdobyła jako najmłodsza Polka w historii.

Niejeden mężczyzna mógłby pozazdrościć jej umiejętności prowadzenia samochodów rajdowych. Swoje zamiłowanie do aut wyniosła z czasów dzieciństwa, gdy jej ojciec prowadził warsztat samochodowy, a mała Martyna obserwowała podglądała go w trakcie pracy.

Niektóre swoje wyprawy, emocje i uczucia im towarzyszące opisała w książkach: "Przesunąć horyzont", "Misja Everest", Etiopia. Ale czat!". Dużą popularnością cieszyły się także jej wspomnienia w "Kobiecie na krańcu świata".

W 2010 roku jej pasje u sukcesy zostały docenione. Miesięcznik "Twój styl" uhonorował Martynę Wojciechowską tytułem Kobiety Roku 2009.

Od września 2009 roku Martyna Wojciechowska prowadzi program "Kobieta na krańcu świata", gdzie przedstawia bohaterki żyjące w najodleglejszych krańcach ziemi. Jest to cykl reportaży pokazujących odmienną kulturę, obyczaje i wierzenia kobiet niezwykłych kobiet żyjących w egoztycznych miejscach.

Program "Kobieta na krańcu świata" można oglądać na antenie TVN w niedzielę o godzinie 10.55.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21p91f
d21p91f
d21p91f