Trwa ładowanie...
dnn2hy0

Wieczór z Alicją

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
dnn2hy0
Zdjęcie

Program "Wieczór z Alicją" przejdzie do historii telewizji jako pierwszy polski talk show. Program o nowatorskiej jak na tamte czasy formule miał rekordową oglądalność, nieosiągalną dla dzisiejszych produkcji telewizyjnych. "Wieczór z Alicją" emitowany był w Jedynce.

Alicja Resich Modlińska na zawsze pozostanie prekursorką tego gatunku w polskiej telewizji. Talk show uchodzi za jedną z najtrudniejszych telewizyjnych form: głównie za sprawą konieczności współpracy z osobami, które nie są szkolone do występów przed kamerami.

Jak to bywa w przypadku talk show, o sukcesie tego gatunku decyduje przede wszystkim osobowość prowadzącego. A Alicja Resich Modlińska: wyważona, profesjonalna, zawsze doskonale przygotowana, potrafiła doskonale poprowadzić każdą rozmowę.

Do historii przeszedł odcinek "Wieczoru z Alicją" z 1996 roku, w którym wystąpił bijący wtedy rekordy popularności zespół Kelly Family. Występy zagranicznych zespołów (szczególnie tych na topie) należały wtedy w polskiej telewizji do rzadkości.

W "Wieczorze z Alicją" szlaki w show biznesie przecierał także Szymon Majewski, który miał w programie stały czas antenowy. Majewski prowadził komiczny, nieco groteskowy poradnik dla widzów (doradzał na przykład jak pospać sobie w pracy).

dnn2hy0
dnn2hy0
dnn2hy0
dnn2hy0