Trwa ładowanie...
d1vpsn1

Wendzikowska Anna

Najnowsze informacje
3.0
(5 głosów)
Oceń:

Anna Wendzikowska urodziła się 7 września 1981 roku w Warszawie.

Jest absolwentka Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Do aktorstwa podeszła bardzo profesjonalnie. Zaczęła studia w Prywatnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Kontynuowała w krakowskim studiu Lart. Studia dziennikarskie podjęła na Uniwersytecie Warszawskim.

Swój debiut za dużym ekranie zaliczyła u samego Maciej Ślesickiego w filmie "Show".

W 2005 roku wyjechała do Londynu na studia. Po ich ukończeniu postanowiła pozostać w Wielkiej Brytanii. Tam Wendzikowska znalazła agenta, który pomógł jej w karierze aktorskiej. Zagrała w kilku serialach i filmach telewizyjnych.

Obecnie Ania dzieli swój czas pomiędzy Warszawą a Londynem. Dla programu "Dzień Dobry TVN", Wendzikowska przeprowadza wywiady z ludźmi filmu. Johnny Depp, Angelina Jolie, Nicolas Cage, Jennifer Aniston, Pierce Brosnan, Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Colin Firth, Julia Roberts, Matthew McConaughey, Kate Hudson, Cher i Christina Aguilera - to nieliczni, z którymi udało się porozmawiać Ani

Od jesieni Wendzikowska zagości na dłużej w kraju. A to wszystko za sprawą udziału w tanecznym show - "Taniec z Gwiazdami".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vpsn1
d1vpsn1
d1vpsn1