Trwa ładowanie...
d3zl47j

Wellman Dorota

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

Dorota Wellman wyróżnia się niespożytą energią i wyjątkowym poczuciem humoru. W rankingach najpopularniejszych prezenterek telewizyjnych wciąż jest na szczycie. Publiczność ceni ją za to, że nikogo nie udaje.

Choć daleko jej do figury modelki, tryska optymizmem i zaraża wszystkich wokół dobrym nastrojem. Szybko nawiązuje kontakt z ludźmi i zdobywa ich sympatię.

Dziennikarka ukończyła studia na wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach została asystentem reżysera i scenarzystką.

Karierę dziennikarską rozpoczęła w Radio Solidarność, a następnie w Radiu Zet, w którym realizowała autorski program "Bulion".

Kolejnym krokiem zawodowym Wellman była praca w telewizji. W Telewizji Polskiej tworzyła programy takie jak "Goniec", "Tylko w Jedynce" i "Bohaterowie, skandaliści i inni". W tym samym czasie była także prowadzącą talk-show "Szpila". Prowadziła również program "Konsument" w telewizyjnej dwójce.

W radio TOK FM, między 2005 a 2006 rokiem, prowadziła popołudniową audycję "TOK o'clock".

W tym samym czasie była również uczestniczką programu "Show!Time" w Polsacie, który zbojkotowała po jednym z występów.

Od 2006 r. dziennikarka jest członkiem Partii Dobrego Humoru.

Telewizyjną "drugą połówką" Doroty Wellman jest Marcinem Prokopem. Można ich było zobaczyć razem w morning show "Pytanie na śniadanie" i w programie rozrywkowym "Podróże z żartem" w TVP2.

Niedawno ta zawodowa para rozstała się z telewizją publiczną, a od 3 września 2007 r. pracuje w TVN. Wellman i Prokop prowadzą tam poranny magazyn "Dzień Dobry TVN" oraz show o charakterze popularno-naukowym "Clever - widzisz i wiesz".

Wellman nie boi się kontrowersji. Szokujące i niezwykłe tematy z ciekawymi gośćmi porusza w programie TVN Style "Ten jeden dzień".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zl47j
d3zl47j
d3zl47j