Trwa ładowanie...
dubhd6y

W krainie Władcy Smoków

Najnowsze informacje
4.8
(180 głosów)
Oceń:

"W krainie Władcy Smoków" (ang. Spellbinder: Land of the Dragon Lord) to polsko-australijsko-chiński przygodowy serial telewizyjny dla młodzieży, który powstał we współpracy Telewizji Polskiej z Film Australia, Australian Film Finance Corporation oraz Szanghajskim Studiem Filmowym, zrealizowany w 1997 roku. Serial jest sequelem "Dwóch światów" i tak jak poprzednik składa się z 26 odcinków, każdy trwa 24 min.

W pierwszej serii Paul zostaje uwięziony w lochach zamku, Riana wyrusza mu na ratunek. Wkrótce Paul i Riana zyskują przychylność maga Correona. Przeciw nim staje jednak mistrzyni magii Ashka, która chce się dostać do świata Paula i dzięki nowej wiedzy opanować świat Riany.

Fabuła drugiej serii została w dużej mierze oparta o pierwszą część; pokazuje losy skazanej w "Dwóch światach" Ashki, jak i nową historię - perypetie rodziny Morganów z Kathy na czele. Kathy wraz ze swoją rodziną wybrała się na długo wyczekiwane wakacje. Podczas samotnego spaceru znajduje nad brzegiem jeziora bambusową łódź; zaciekawiona wchodzi do niej i przypadkowo uruchamia znajdujący się w niej mechanizm. Po chwili zostaje przeniesiona do innego świata równoległego - miejsca rządzonego przez mistrzów magii.

Zdjęcia do serialu "W krainie Władcy Smoków" były kręcone w Australii ("Świat Kathy"), w Chinach ("Świat Suna") oraz w Polsce ("Świat Ashki", a także dwa inne). Także i w drugim serialu zagrało wielu polskich aktorów: Andrzej Grabowski, Bartosz Obuchowicz, Katarzyna Łaniewska, Andrzej Dębski, Lech Dyblik.

Tak jak w pozostałych serialach dla młodzieży stworzonych przez Marka Shirrefsa i Johna Thomsona, każdy epizod kończy się cliffhangerem czyli zatrzymaniem akcji w sytuacji pełnej napięcia. Dzięki zróżnicowaniu wieku postaci serial może być oglądany zarówno przez dzieci, nastolatków (postacie Kathy, Josha, Suna, Jasemine oraz Ayi) jak i przez dorosłych (Ashka, Mek, Sharak, państwo Morgan).

W krainie Władcy Smoków
Tytuł oryginalny

Spellbinder: Land of the Dragon Lord

Gatunek

przygodowy, fantasy, dziecięce, sci-fi, serial

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dubhd6y
dubhd6y
dubhd6y