Trwa ładowanie...
dzdyxyw

Violetta

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

"Violetta" to argentyński serial telewizyjny zrealizowany przez Pol-ka Producciones we współpracy z kanałem Disney Channel. Seria opowiada historię Violetty, tytułowej nastolatki obdarzonej niezwykłym głosem. Po powrocie do rodzinnego Buenos Aires rozpoczyna naukę w szkole muzycznej Studio 21, co spotyka się z dezaprobatą jej ojca. W produkcji wystąpili między innymi Martina Stoessel, Jorge Blanco, Mercedes Lambre oraz Diego Ramos.

Violetta – opis fabuły

Fabuła serialu "Violetta" opowiada historię tytułowej bohaterki, która została obdarzona ogromnym talentem do śpiewania. Na początku skromna dziewczyna nie jest świadoma swoich wybitnych umiejętności, jednak wkrótce sytuacja ulega drastycznej zmianie. Violetta (w tej roli Martina Stoessel) odziedziczyła talent po matce, słynnej piosenkarce. Niestety kobieta zginęła wiele lat temu w nieszczęśliwym wypadku, gdy ta była jeszcze dzieckiem. Jej ojciec Germán (Diego Ramos) chce ją chronić i dlatego zataja przed nią problematyczną przeszłość. Ogranicza też jej możliwości, bo nie chce, aby skończyła jak jego zmarła żona.

Pewnego dnia Germán postanawia przeprowadzić się wraz z Violettą do Madrytu i tam zamieszkują na stałe. Widząc drzemiący w niej talent pozwala jej wyłącznie na lekcje gry na pianinie. Po powrocie do Buenos Aires dziewczyna wciąż ćwiczy grę na instrumencie i tak trafia do prestiżowej szkoły muzycznej Studio 21. Tam poznaje swoją ciotkę Angie (w tej roli Clara Alonso), która jest nauczycielką i trenerką wokalną. To właśnie ciocia uświadamia głównej bohaterce, że drzemie w niej ogromny potencjał, a talent odziedziczyła po przedwcześnie zmarłej matce. Violetta wkrótce ma szansę zostać gwiazdą i osiągnąć równie wielką sławę, jak przed laty jej matka.

Violetta – obsada, bohaterowie

Główną bohaterką serialu "Violetta" jest tytułowa Violetta Castillo, w której rolę wcieliła się Martina Stoessel. Istotnymi postaciami w serialu są także León Verdas, Ludmiła Ferro, Germán Castillo, Diego Hernández oraz Camila Torres, w których role wcielili się odpowiednio Jorge Blanco, Mercedes Lambre, Diego Ramos, Diego Dominguez i Candelaria Molfese. W serialu często pojawiają się także Tomás Heredia i Francesca Cauviglia, których role odegrali Pablo Espinosa i Lodovica Comello.

Obsada serialu "Violetta" powiększała się z sezonu na sezon, a do głównych bohaterów stopniowo dołączali kolejni. Kolejni aktorzy, którzy pojawili się w serii to między innymi Nicolás Garnier, Alba Rico, Facundo Gambandé, Ruggero Pasquarelli, Simone Lijoi czy Samuel Nascimento. Oprócz nich mogliśmy w niej też zobaczyć takie gwiazdy jak Rodrigo Velilla, Artur Logunov, Xabiani Ponce De León, Valeria Baroni, Macarena Miguel oraz Damien Lauretta. W serialu pojawia się też kilkadziesiąt postaci drugo- i trzecioplanowych. W produkcji gościnnie pojawili się też liczni artyści muzyczni, głównie kojarzeni z produkcjami i wytwórnią Disneya. Byli to chociażby Bridgit Mendler, Ross Lynch oraz zespoły R5 i Rock Bones.

Violetta – polski dubbing

Serial "Violetta" z polskim dubbingiem został zrealizowany przez studio SDI Media Polska. Reżyserią serii w języku polskim zajmowała się Joanna Węgrzynowska-Cybińska, a dialogi są efektem pracy takich specjalistów jak Sandra de Arana, Bartłomiej Pielak, Natalia Kiser, Agnieszka Karkoszka czy Iwona Staniszewska. W rolę Violetty Castillo w polskiej wersji serialu wcieliła się Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk. Pozostałym głównym bohaterom głosu udzielili chociażby Agnieszka Fajlhauer, Anna Gajewska, Katarzyna Kozak, Justyna Bojczuk, Monika Pikuła oraz Magdalena Krylik. Kierowniczką produkcji polskiej wersji "Violetty" była Beata Jankowska, za dźwięk i montaż odpowiadała Agata Chodyra, a rolę koordynatora projektu pełniła Ewa Krawczyk.

Violetta – scenariusz, reżyseria

Reżyserią serialu "Violetta" przez lata zajmowali się Jorge Nisco, Martín Saban, Sebastián Pivotto i gościnnie Matías Risi. Za scenariusz serii odpowiadali z kolei Solange Keoleyan i Sebastián Parrotta. Dyrektorem kreatywnym serialu był Victor Tevah, a za produkcję odpowiadali Diego Carabelli, Adrián Suar i Fernando Blanco. Wytwórnią odpowiedzialną za serial "Violetta" było Pol-ka Producciones, a jego dystrybucją zajmowały się regionalne oddziały kanału Disney Channel.

Violetta – muzyka

Muzyka z serialu "Violetta" została zrealizowana przez wytwórnię Disneya oraz aktorów występujących w produkcji. Motyw przewodni z serialu "Violetta" wykonała jego główna aktorka, Martina Stoessel, znana też wśród fanów pod pseudonimem Tini. Po osiągnięciu sukcesu komercyjnego dużą popularnością cieszyły się piosenki z serialu "Violetta", które ukazały się w postaci kilkunastu albumów studyjnych. Wątek muzyczny w serii okazał się na tyle istotny, że organizowane były również trasy koncertowe Violetta En Vivo i Violetta Live, które obejmowały kilkanaście krajów w Europie i Ameryce Łacińskiej. Wszystkie wydawnictwa ukazały się nakładem Walt Disney Records.

Violetta – piosenki

Jednym z istotniejszych wątków serii jest jej oprawa muzyczna, która stała się niezwykle popularna na całym świecie, w tym również w Polsce. Utwory wykonywane w serialu okazały się też początkiem muzycznej kariery dla Martiny Stoessel, czyli głównej bohaterki serii. Piosenki zaprezentowane w serialu "Violetta" to między innymi:

  • Martina Stoessel - "En mi mundo"
  • Pablo Espinosa - "Entre Tu y Yo"
  • Jorge Blanco - "Voy por ti"
  • Martina Stoessel & Pablo Espinosa - "Tienes Todo"
  • Martina Stoessel - "Te Creo"
  • Martina Stoessel - "Habla Si Puedes"

Violetta – premiera

Premiera serialu "Violetta" miała miejsce 14 maja 2012 roku w Argentynie. Pierwszy sezon serii liczącej 40 odcinków został zakończony 6 lipca. We wrześniu 2012 roku serial zadebiutował w Hiszpanii. Polska premiera serialu "Violetta" miała miejsce 18 lutego 2013 roku. Kolejne sezony serialu "Violetta" były emitowane w Polsce cyklicznie co kilka miesięcy, w latach 2013-2015. Dodatkowo 9 maja 2014 roku ukazał się film "Violetta: Koncert", który był zapisem występu obsady serii podczas pierwszej trasy koncertowej. Film "Violetta" zadebiutował w Polsce 1 lipca 2016 roku.

Violetta – odcinki, sezony

Serial "Violetta" zakończył swoją emisję w Polsce 12 czerwca 2015 roku. Produkcja doczekała się łącznie trzech sezonów i 240 odcinków. W Polsce serial był emitowany na kanale Disney Channel, a później prawa wykupiła telewizja TVN. Pierwszy sezon "Violetty" ponownie trafił na szklany ekran 1 września 2014 roku na kanale TVN 7. W 2015 roku stacja TVN Fabuła ponownie wyemitowała pierwszy sezon serii.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzdyxyw
dzdyxyw
dzdyxyw