Trwa ładowanie...
d3s9y1f

Usta Usta

Najnowsze informacje
4.3
(3159 głosów)
Oceń:

"Usta Usta" to polski serial komediowo-obyczajowy emitowany na antenie TVN od 6 marca 2010 roku. Jest polską wersją angielskiego hitu "Cold Feet". Serial składa się w sumie z trzech sezonów.

„Usta Usta” to komediodramat o współczesnym „raju miłości”. Ten serial zaczyna się tam, gdzie inne opowieści o miłości zwykle się kończą – na finalnym pocałunku i okrzyku „żyli długo i szczęśliwie”. Serial opowiada o tym, co się dzieje, kiedy znajdujemy swoją drugą połówkę i podejmujemy decyzję o wspólnym życiu. Dla bohaterów najtrudniejsze okazuje się codzienne życie w miłości, kiedy mija euforia romantycznych uniesień, a bycie razem nie oznacza już tylko romantycznych pocałunków i wielkich słów o uczuciach.

Dowcipne i dobrze zagrane dialogi, wartka akcja oraz odważne tematy podane z dystansem i ironią, a do tego znakomita obsada: Magdalena Różczka i Paweł Wilczak, Sonia Bohosiewicz i Wojciech Mecwaldowski oraz Magdalena Popławska i Marcin Perchuć. Tym wszystkim pochwalić się mogą twórcy serialu "Usta Usta".

Jakich słów i gestów w języku miłości używają bohaterowie serialu „Usta Usta”? Historia miłosna każdej z par jest inna. Adam i Julia (Wilczak i Różyczka) są na początku związku, obserwujemy ich pierwszą randkę, pierwszą kłótnię, pierwszą rocznicę związku. Widzimy jak uczą się siebie kochać.

Iza i Piotrek (Bohosiewicz i Mecwaldowski) przeszli już fazę pierwszego zauroczenia. Znają się i kochają – w końcu są przecież małżeństwem. Teraz zdecydowali, że w ich życiu musi się pojawić ktoś trzeci… dziecko. Jak taka zmiana wpłynie na ich życie i miłość? Agnieszka i Krzysztof (Popławska i Perchuć) są małżeństwem już od dobrych kilku lat. Mają jedno dziecko i prowadzą teraz domową walkę o strefy wpływów.

"Usta Usta" jest adaptacją oryginalnego serialu „Cold Feet”, emitowanego w Wielkiej Brytanii w latach 1997-2006 w kanale ITV. Serial, którego pomysłodawcą, producentem i scenarzystą był Mike Bullen, zdobył w Wielkiej Brytanii ogromną popularność widzów i uznanie krytyków. Angielski „Cold Feet” to m.in.: laureat prestiżowej nagrody BAFTA w kategorii najlepszy serial dramatyczny w 2000 roku, oraz trzykrotny zdobywca British Comedy Awards.

Usta Usta
Tytuł oryginalny

Usta Usta

Gatunek

komedia, obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s9y1f
d3s9y1f
d3s9y1f