Trwa ładowanie...
d1o6z2c
d1o6z2c

Turner Anthea

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Zdjęcie

Anthea Millicent Turner urodziła się 25 maja 1960 roku w Stoke-on-Trent w hrabstwie Staffordshire.

Turner swą przygodę z mediami zaczynała jako goniec w BBC Radio Stoke. Niedługo potem została zauważona i zaproponowano jej rolę współprowadzącej serwis śniadaniowy z osobowością radiową, Bruno Brooksem.

Turner i Brooks szybko stali się parą nie tylko na stopie zawodowej. W 1986 roku Anthea trafiła do Sky Channel (UK) jako prezenterka programów muzycznych. W Sky Channel zabawiła do roku 1989, by przenieść się do telewizji państwowej (BBC), gdzie prowadziła show But First This. Szybko została przeniesiona do telewizji śniadaniowej, by w sobotnie ranki witać ludzi w programie Up2U. Stąd trafiła do najsłynniejszego muzycznego programu Wielkiej Brytanii, Top of the Pops.

Jej pierwszym poważnym telewizyjnym show było Best of Magic, który prowadziła z Simonem Mayo. Wspominane wyżej show Up2U zostanie długo zapamiętane przez brytyjską publiczność ze względu na wypadek, jakiemu uległa Anthea na antenie. Podczas zapowiadania jednego z punktów programu, Anthea siedziała na podjeździe, po którym miał zjechać motocykl - tuż za plecami prezenterki. Niestety, gdy motocyklista mijał Antheę, coś wystrzeliło z rury wydechowej i włosy Turner zajęły się ogniem. Wypadek spowodował falę plotek, jakoby Anthea Turner zginęła podczas feralnego zdarzenia. Turner została mocno poparzona i czasowo straciła słuch. Prezenterka pozwała BBC za stworzenie sytuacji zagrożenia życia. Proces oczywiście wygrała. Film z wypadkiem Anthei od wielu lat krąży po Internecie i cieszy się dużą oglądalnością.

Po nieszczęśliwym zdarzeniu na planie Up2U Anthea Turner zajęła się prowadzeniem programu rozrywkowego dla dzieci, Blue Peter.

Turner była zatrudniona przez wiele stacji: prowadziła m.in. w kanale Music Box muzyczny program Totally Live, który można było oglądać na terenie całej Europy. W 1994 roku była twarzą pierwszej brytyjskiej loterii telewizyjnej, National Lottery (BBC1). W ITV prowadziła program Wish you were here…?

W międzyczasie promowała system ćwiczeń fitness, opracowany przez londyński oddział YMCA. W szczycie swojej popularności wydała dwie kasety wideo z ćwiczeniami: Anthea Turner Body Basics (1996) oraz Anthea Turner: Tone, Lift and Condition: The Inch Buster (1999).

Eamonn Holmes, irlandzki prezenter, który pracował w tej samej stacji co Anthea (GMTV), wymyślił dla niej obraźliwy przydomek Princess Tippy Toe. Przydomek przylgnął do perfekcyjnej pani domu na wiele lat. Stosunki między Antheą Turner a Eamonnem Holmesem były tak nieprzyjemne, że ten postawił ultimatum, że jeśli GMTV chce go zatrzymać w swoich programach, Turner musi opuścić stację. GMTV zdecydowało się na zwolnienie Anthei.

To zdarzenie było początkiem złej passy w karierze Anthei. Niedługo po incydencie w brytyjskich tabloidach pojawiło się zdjęcie, na którym Turner świeci gołym biustem. Następnie na jaw wyszedł romans Anthei z Grantem Boveyem, który zostawił dla niej swoją żonę, Dellę. Gwoździem do trumny była tzw. "afera czekoladowa".

W 2000 roku Turner w magazynie Ok! umieściła relację ze swojego wesela (podpisała kontrakt na 450 000 funtów). Na weselnych zdjęciach, by zwiększyć gażę za sesję, para młoda reklamowała nową czekoladę firmy Cadbury, Snowflake. Magazyn "The Sun" nazwał sesję "najbardziej obrzydliwą sesją ślubną roku". Para młoda, wespół z firmą Cadbury, zaprzeczyli jakoby Cadbury było sponsorem sesji. W kwestii ślubu wybuchł kolejny skandal - okazało się, że koszty wesela (150 000 funtów) pokrył magazyn Ok.!, by zyskać prawa do publikacji zdjęć. Magazyn uzyskał także prawo sfotografowania miesiąca miodowego pary.

Turner rozpaczliwie próbowała odbudować zniszczoną karierę. W 2000 roku razem ze swoją siostrą, Wendy Turner Webster, prowadziła w BBC1, sobotni program Your Kids Are In Charge.

W 2001 roku pojawiła się w gwiazdorskim wydaniu Big Brothera. Odpadła jako trzeci uczestnik programu (po Chrisie Eubanku i Vanessie Feltz). Turner, mimo usilnych starań, nie mogła odbudować dobrego wizerunku w mediach. Na domiar złego w 2003 roku zajęła 15-te miejsce w rankingu telewizji Channel 4 na 100 najgorszych Brytyjczyków.

Przełom w karierze Turner nastąpił dopiero w 2006 roku wraz z programem BBC Three, "Perfekcyjna Pani Domu", gdzie prezenterka uczyła bałaganiary, jak zaprowadzić ład w ich domach.

Telewizyjny program stał się sławny niemal w całej Europie. W Polsce "Perfekcyjna Pani Domu" nadawana jest w TVN Style.

Obecnie Anthea Turner prowadzi w BBC Three program Help me Anthea, I'm infested, gdzie pokazuje, jak pozbyć się z domu robactwa.

Choć wielu może się to wydać dziwne, Anthea Turner jest dyslektyczką.

d1o6z2c
d1o6z2c
d1o6z2c
d1o6z2c