Trwa ładowanie...
d1srt2o

Tulipan

Najnowsze informacje
4.7
(302 głosy)
Oceń:

Jurek (Jan Monczka) ma dość życia na prowincji. Przypadkowe spotkanie z piękną Niemką Karin (Monika Orłoś) sprawia, że mężczyzna przekonuje się, iż dzięki osobistemu urokowi i wrodzonemu sprytowi może całkiem wygodnie żyć na koszt zadurzonych w nim kobiet.

Jurek wyrusza w Polskę. Jego ofiarami padają kolejne kobiety, które przestępca uwodzi, a później okrada. Sprawą zaczyna interesować się milicja. Śledztwo w sprawie niebezpiecznego „Casanovy” prowadzi kapitan Jerzy Marek (Jerzy Kryszak).

Niestety, mimo ogromnego zaangażowania milicjanci są zawsze o krok za „Tulipanem” – jak uwodziciela zdążyły juz nazwać media. Zirytowany bezradnością stróżów prawa, sprawiedliwość podrywaczowi postanawia wymierzyć brat jednej z jego ofiar (Artur Barciś)...

Scenariusz „Tulipana” jest luźno inspirowany wydarzeniami z lat 80. kiedy cała Polska z żyła wyczynami Jerzego Kalibabki – przestępcy i uwodziciela, który wykorzystał tysiące kobiet zanim dopiero po kilku latach został schwytany przez milicję i skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Andrzej Swat, autor zrealizowanego później i również cieszącego się dużą popularnością „Akwenu Eldorado” (1988), dostrzegł w historii Kalibabki doskonały materiał na serial. Inspiracji dostarczyła mu m.in. seria publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego” artykułów Leszka Konarskiego, w których autor dokładnie opisał sposoby działania Kalibabki.

Tulipan
Tytuł oryginalny

Tulipan

Gatunek

komedia, obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

56 min.

Obsada

Piotr Grabowski (realizator wywiadu z Tulipanem)

Małgorzata Bogdańska (Złodziejka na dworcu)

Halina Michalska

Piotr Skarga (Konferansjer na imprezie)

Helena Kowalczykowa (Róża, służąca Niny)

Krystyna Borowicz (Kubiakowa, kierowniczka sklepu AGD)

Wiktor Nanowski (ojciec Marzeny)

Grażyna Marzec (Halina, przyjaciółka redaktor Kubickiej)

Jacek Strzemżalski (Robert, kolega Jurka)

Dorota Dobrowolska-Ferenc (Dziewczyna poznana w pociągu)

Bogdan Niewinowski (Uczestnik imprezy)

Marek Kondrat (Homoseksualista, klient szewca)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1srt2o
d1srt2o
d1srt2o