Trwa ładowanie...
d3m9kps

Trawka

Najnowsze informacje
4.4
(571 głosów)
Oceń:

„Trawka” (Weeds) to amerykański serial, czarna komedia wyprodukowana przez telewizję Showtime. Serial przedstawia losy Nancy Botwin, która po nagłej śmierci męża i późniejszych kłopotach finansowych zaczyna zajmować się dystrybucją marihuany. Produkcja zadebiutowała na kanale Showtime w 2005 roku. Składa się z sześciu sezonów. W Polsce w 2006 roku licencję na serial zakupiła stacja HBO.

Serial obnaża małe, brudne tajemnice, jakie czają się za idealnie przystrzyżonymi trawnikami sterylnie czystych podmiejskich domów w fikcyjnym mieście Agrestic w stanie Kalifornia. Mary-Louise Parker wciela się w rolę Nancy, matki z przedmieść, która - po nieoczekiwanej śmierci męża - zaczyna handlować marihuaną, aby utrzymać swoją rodzinę. Elizabeth Perkins występuje w roli jej sąsiadki, a Kevin Nealon wciela się w postać radnego i stałego klienta Parker. Justin Kirk pojawia się w serialu jako szwagier Nancy i zaczyna mieszkać w jej domu.

Serial „Trawka” został wyprodukowany przez Lions Gate Television we współpracy z Tilted Productions. Pomysłodawczynią i producentką wykonawczą serialu Trawka jest laureatka nagrody Emmy, Jenji Kohan (Seks w wielkim mieście, Tracy Takes On…, Mad About You).

Nancy wychowuje samotnie dwóch synów - 8-letniego Shane’a (Alex Gould) i 15-letniego Silasa (Hunter Parrish). Kobieta ma świadomość, że powinna znaleźć pracę, która pozwoliłaby jej spędzać dużo czasu w domu. Jedyny pomysł, jaki przychodzi jej do głowy, to sprzedaż marihuany wśród sąsiadów. Ma nadzieję, że dzięki temu jej rodzina będzie nadal mogła być razem i nie bierze pod uwagę, że nielegalny proceder może stać się przyczyną jej rozpadu.

Przez trzy lata „Trawka” zyskała rzesze fanów na całym świecie. Magazyn Rolling Stone nazwał ją jednym z najlepszych i najodważniejszych seriali telewizyjnych. Serial docenili również krytycy i środowisko filmowe, przyznając 12 nominacji do nagród Emmy oraz 8 nominacji do Złotego Globu. Odtwórczyni głównej roli, Mary-Louise Parker, otrzymała Złoty Glob w 2006 roku.

Trawka
Tytuł oryginalny

Weeds

Gatunek

komedia, kryminał, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

30 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Maulik Pancholy (Sanjay)

Ivo Nandi

Nicole Pettis

Bruce Nozick

Natalie Dreyfuss (Sophia)

Wendle Josepher (Eko-wojowniczka Jane)

Jocelyn Aguilar

John Bowie

Cole Petersen (Kevin)

Stephanie Erb (Margaret)

Alex Schemmer (Denny)

Hunter Parrish (Silas Botwin)

Tonye Patano (Heylia James)

Kay Panabaker (Amelia)

Lorna Raver (Uzdrowicielka Irma)

Aubrey Dollar (Joanna Jacobs)

Ian Reed Kesler

Adam Rose (Joe Knock)

Tyrone Mitchell (Keeyon)

Andy Milder (Dean Hodes)

Allie Grant (Isabelle Hodes)

Carlie Westerman (Jamie)

Justin Kirk (Andy Botwin)

John Lafayette

Renee Victor (Lupita)

Romany Malco (Conrad Shepard)

Matthew Modine (Sullivan Groff)

Alexander Gould (Shane Botwin)

Alejandro Patino (Alphonso)

Steve Tom (Pułkownik Kors)

Bob Clendenin

Kevin Nealon (Doug Wilson)

Tim Guinee (Dr. Dan Cornish)

Michelle Trachtenberg (Emma)

Lochlyn Munro (Policjant na rowerze)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m9kps
d3m9kps
d3m9kps