Trwa ładowanie...
d1vttrz

Tożsamość szpiega

Najnowsze informacje
4.7
(135 głosów)
Oceń:

„Tożsamość szpiega” (Burn Notice) to amerykański serial telewizyjny o tematyce komediowo-sensacyjnej. Serial miał swoją premierę 28 czerwca 2007 roku w USA Network, a w polskiej telewizji pojawił się w TV Puls i na AXN. Sezon pierwszy liczył dwanaście odcinków, sezon drugi i trzeci – szesnaście, sezon czwarty liczył osiemnaście odcinków.

Angielski tytuł serialu nawiązuje do notatek sporządzanych przez agencje wywiadowcze w przypadku uznania danej osoby (szpiega) za niesolidnego. Taki szpieg zostaje wyrzucony z siatki szpiegowskiej - nie posiada żadnych dokumentów, historii pracy, pieniędzy, innymi słowy nie istnieje.

"Burn Notice" opowiada o agencie Michaelu Westenie, który został "spalony", co uniemożliwia mu dalszą pracę dla rządu. Z braku perspektyw na przyszłość zaczyna pomagać ludziom dookoła wykorzystując umiejętności nabyte podczas treningów służb specjalnych. W główną rolę wciela się Jeffrey Donovan.

Ktoś wyczyścił przeszłość Michaela Watsona, wyrzucając go w rodzinnym Miami bez pieniędzy, pracy czy jakiejkolwiek informacji. Bez historii pracy, gotówki czy zdolności kredytowej, Michael zostaje prywatnym detektywem, dzięki cechom, które nabył jako pracownik umysłowy.

Z pomocą starego przyjaciela, pijaka i kobieciarza, Sama Axe'a, oraz byłej dziewczyny, Fiony, Michaelowi udaje się pomagać ludziom na tyle, by zapominali o swoich kłopotach. Kiedy upora się już z problemami wszystkich dookoła, jego cel numer jeden to dowiedzieć się, kto pozbawił go tożsamości, i spróbować wrócić do życia.

W serialu „Tożsamość szpiega” wystąpili: Jeffrey Donovan, Gabrielle Anwar, Bruce Campbell, Sharon Gless, Coby Bell.

Tożsamość szpiega
Tytuł oryginalny

Burn Notice

Gatunek

akcji, serial, thriller

Obsada

Jeffrey G. Hunt

Max Martini (Gerard)

Lochlyn Munro (Dr Jed Valdecastro)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vttrz
d1vttrz
d1vttrz