Jerzy i Maciej Stuhr
Najsłynniejszy duet ojca i syna polskiego kina.
Maciej Stuhr początkowo zamierzał zostać psychologiem. Jednak od dziecka sam los kierował go na aktorskie tory kariery. Zanim stał się zawodowym aktorem, dał się zauważyć w różnych produkcjach filmowych.
Zadebiutował jako 13-latek w filmie TV "Dekalog, Dziesięć" Krzysztofa Kieślowskiego. W 1997 roku zagrał w niewielkiej roli u ojca w "Historiach miłosnych". Zawodowo spotkał się z nim jeszcze w 2003 rok, na planie komediowej "Pogody na jutro" w 2007 roku przy okazji realizacji "Korowodu" oraz w 2010 przy kontrowersyjnym filmie "Mistyfikacja".
W 1999 roku zagrał jedną z głównych ról w znanej komedii "Fuks" z Agnieszką Krukówną. Od tamtej pory jest jednym z czołowych aktorów komediowych, dzięki takim tytułom jak "Chłopaki nie płaczą" czy "Poranek kojota".
Ostatni lata były ciężkim czasem dla Jerzego Stuhra. Kiedy na przełomie września i października 2011 roku aktor został hospitalizowany, wszyscy wstrzymali oddech, czekając na wieści o stanie zdrowia jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Niestety, wkrótce okazało się, że "kłopoty laryngologiczne" zostały zdiagnozowane jako rak przełyku.
W niedawnym wywiadzie udzielonym "Newsweekowi", aktor wreszcie przyznał:
- Lekarze mówią, że jestem czysty. (...) Postanowiłem wrócić.
Mamy więc nadzieję, że niedługo znów zobaczymy go na ekranie.