Trwa ładowanie...
doiltdk

The Rain

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"The Rain" to duński serial fantastycznonaukowy wyprodukowany przez studio Miso Film. Akcja produkcji rozgrywa się w świecie spustoszonym przez epidemię zabójczego wirusa, który rozsiewa tytułowy deszcz. Grupa ocalałych stara się dotrzeć do bezpiecznej strefy, jednak nie będzie to proste. Główne role w serialu zagrali między innymi Alba August, Lucas Lynggaard Tønnesen, Mikkel Følsgaard oraz Lukas Løkken. Obraz miał swoją premierę 4 maja 2018 roku na platformie Netflix.

The Rain – opis fabuły

Fabuła serialu "The Rain" opowiada historię grupy ludzi, którym udało się obronić przed zabójczym wirusem. Świat, w którym żyją, został spustoszony przez epidemię rozsiewaną przez tytułowy deszcz. Sześć lat po tym, jak śmiertelny wirus spustoszył Skandynawię, rodzeństwo Simone i Rasmus dołączają do grupy młodych ocalałych przed zarazą. Ich celem jest dotarcie do bezpiecznej strefy, jednak będą musieli się zmierzyć z postapokaliptyczną rzeczywistością i głodem. Wyruszają wraz z nimi w podróż w poszukiwaniu bezpieczeństwa oraz odpowiedzi na dręczące ich pytania. Poszukują również antidotum, które pomogłoby im ocalić to, co odebrał im tytułowy deszcz.

The Rain – obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterami serialu "The Rain" jest rodzeństwo Simone i Rasmusa Andersenów, które przetrwało epidemię wirusa rozsiewanego przez tytułowy deszcz. W ich role wcielili się Alba August i Lucas Lynggaard. Oprócz nich w serii pojawiają się takie postacie jak Martin, Patrick czy Jean, których role odegrali Mikkel Følsgaard, Lukas Løkken i Sonny Lindberg. W produkcji pojawia się też wiele bohaterów drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie serialu "The Rain" wystąpili również:

 • Jessica Dinnage jako Lea
 • Angela Bundalovic jako Beatrice
 • Natalie Madueño jako Fie
 • Clara Rosager jako Sarah
 • Evin Ahmad jako Kira
 • Johannes Bah Kuhnke jako Sten
 • Lars Simonsen jako dr Frederik Andersen
 • Jacob Luhmann jako Thomas
 • Iben Hjejle jako Ellen Andersen
 • Bertil De Lorenzi jako Young Rasmus
 • Anders Juul jako Jakob

The Rain – produkcja

Twórcami serialu "The Rain" są Jannik Tai Mosholt, Esben Toft Jacobsen oraz Christian Potalivo. Pierwszy z wymienionych autorów jest jednocześnie współtwórcą scenariusza do produkcji. W tworzeniu skryptu do serii pomagali mu Jannik Tai Mosholt, Lasse Kyed Rasmussen, Marie Østerbye, Poul Berg i Mette Heeno. Za reżyserię serialu "The Rain" odpowiedzialni są Kenneth Kainz i Natasha Arthy, natomiast twórcą muzyki jest duński zespół Av Av Av. Rolę producentów wykonawczych serialu pełnili Peter Bose oraz Jonas Allen. Zdjęcia do serialu "The Rain" powstawały w Danii i Szwecji, a produkcja pierwszego sezonu została zakończona w czerwcu 2017 roku. W maju 2018 roku ogłoszono, że powstanie drugi sezon, a w czerwcu 2019 roku poinformowano, że premiera trzeciej i ostatniej serii odcinków zaplanowana jest na 2020 rok.

The Rain – recenzje

Recenzje serialu "The Rain" okazały się pozytywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes serial uzyskał 82 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 65/100, co wskazuje na dobry odbiór od krytyków. Opinie na temat serialu "The Rain" były też pozytywne ze strony widzów, którzy wystawili produkcji ocenę 61/100. Wielu recenzentów wskazywało, że historia została dobrze skonstruowana, a aktorzy z powodzeniem odegrali przyznane im role. Drugi sezon "The Rain" również spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków i fanów.

The Rain – odcinki, sezony

Premiera pierwszego sezonu "The Rain" miała miejsce 4 maja 2018 roku w platformie Netflix. Liczył on osiem odcinków, które zostały udostępnione dla subskrybentów serwisu tego samego dnia. Polska premiera "The Rain" odbyła się w tym samym czasie i serial jest dostępny na platformie streamingowej serwisu od 4 maja 2018 roku. Drugi sezon "The Rain" miał swoją premierę 17 maja 2019 roku i liczył sześć odcinków. Trzeci sezon "The Rain" został zapowiedziany na 2020 rok. Będą to jednocześnie ostatnie odcinki produkcji. Wszystkie odcinki "The Rain" od momentu premiery dostępne są w serwisie Netflix. Zwiastun serialu "The Rain" trafił do sieci 23 kwietnia 2018 roku.

The Rain
Tytuł oryginalny

Regnen

Gatunek

Dramat, thriller, science-fiction

Kraj produkcji

Dania

Data premiery

04.05.2018

Czas trwania odcinka

45 min.

Liczba sezonów

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doiltdk
doiltdk
doiltdk