Trwa ładowanie...
d2jx01k

The Killing: Dochodzenie

Najnowsze informacje
4.0
(357 głosów)
Oceń:

"The Killing" to amerykański serial kryminalny, emitowany w stacji AMC. Serial otrzymał bardzo dobre recenzje, pojawiły się opinie, że to jeden z najlepszych seriali kryminalnych. Pierwsza seria składa się z trzynastu odcinków. Zapowiedziano sezon drugi.

* „The Killing"* jest oparty na duńskiej produkcji "Forbrydelsen" i opowiada o zawiłym śledztwie w sprawie brutalnego morderstwa dziewczynki w Seattle. Serial jest wyreżyserowany na najwyższym poziomie, do czego przyzwyczaiła nas stacja AMC (producent m.in. "Mad Men" i "Breaking Bad"). Wątek kryminalny rozgrywa się równolegle z politycznym, dlatego niektórzy porównują serial do "The Wire".

Główna bohaterka, Sarah Linden (Mireille Enos), jest detektywem z wydziału zabójstw w Departamencie Policji Seattle. Ta bardzo spostrzegawcza policjantka, zauważa rzeczy, których nie dostrzega zwykły policjant. Poza pracą jest samotną matka, która czasami nie do końca radzi sobie z problemami związanymi z wychowywaniem syna. Stara się poprawić swoje życie, jest gotowa odejść z policji i razem z narzeczonym (Rick Felder) i synem zamieszkać w Sonomie. Jednak zabójstwo Rosie Larsen powoduje, że jej plany na ułożenie sobie życia powoli legną w gruzach, a ona sama stara się ustalić okoliczności śmierci Rosie, stara się rozwiązać zagadkę nie bacząc na straty w życiu osobistym.

Stephen Holder to były detektyw przeniesiony do nowego wydziału z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Darren Richmond to polityk startujący na funkcję burmistrza Seattle. Spotyka się z Gwen Eaton, ale utrzymuje ten związek w tajemnicy. Nadal jednak we wspomnieniach obecna jest jego żona. Ma potencjał na to, by zostać politykiem krajowego formatu.

W serialu "The Killing" zagrali: Mireille Enos, Billy Campbell, Joel Kinnaman, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Brendan Sexton III, Jamie Anne Allman, Annie Corley.

The Killing: Dochodzenie
Tytuł oryginalny

Killing, The

Gatunek

kryminał, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

48 min.

Obsada

Michelle Forbes (Mitch Larsen)

Kristin Lehman (Gwen Eaton)

Colin Lawrence (Benjamin Abani)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jx01k
d2jx01k
d2jx01k