Trwa ładowanie...
d1dt9hz

The Defiant Ones

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Netflix
Źródło: Netflix, fot: Netflix

"The Defiant Ones" jest czteroczęściowymi miniserialem dokumentalnym, wyreżyserowanym przez Allena Hughesa. Produkcja opowiada historię założycieli Beats Electronics – muzyków Jimmy'ego Iovine'a i Dr. Dre.

The Defiant Ones – produkcja

Miniserial dokumentalny "The Defiant Ones" to owoc współpracy reżysera Allena Hughesa, który pracował nad scenariuszem wspólnie z Dougem Prayem i Lassem Järviem. Składająca się z czterech odcinków produkcja została wyemitowana na kanale HBO między 9 a 12 lipca 2017 roku. Prawa do emisji serii w 2018 roku wykupił Netflix, dołączając "The Defiant Ones" do kategorii seriali Netflix Originals. Premiera dokumentu na platformie odbyła się 23 marca 2018.

The Defiant Ones – fabuła

"The Defiant Ones" to historia o stopniowo rozpędzającej się karierze muzycznej rapera Dr. Dre (Andre Romelle Young) i producenta muzycznego Jimmy’ego Iovine’a. Gdy spotkali się w latach 90., nikt nie mógł przewidzieć, że odkryją Eminema i w przyszłości założą lukratywne przedsiębiorstwo Beats Electronics.

The Defiant Ones – obsada

W obsadzie "The Defiant Ones" zobaczymy nie tylko Dr. Dre i Jimmy'ego Iovine'a, ale też plejadę znanych muzyków, z którymi współpracowali. W serialu wywiady z takimi gwiazdami sceny muzycznej jak Eminem, Bruce Springsteen, Trent Reznor, Patti Smith, Gwen Stefani czy Lady Gaga.

The Defiant Ones – ciekawostki

  • Muzyka oryginalna, którą można usłyszeć w "The Defiant Ones", została skomponowana przy współpracy z brytyjskim muzykiem, Atticusem Rossem. Co ciekawe, jest on producentem muzycznym, który niezwykle często współpracuje z Trentem Reznorem, który również pojawia się w serialu. Ross i Reznor zdobyli Oscara za ścieżkę dźwiękową do filmu "The Social Network".
  • Miniserial "The Defiant Ones" zdobył podczas gali w 2018 roku nagrodę Grammy w kategorii Best Music Film.
  • Główny motyw muzyczny w "The Defiant Ones" to utwór The Strength of the Righteous (Ennio Morricone), który znany jest z filmu Nietykalni / The Untouchables (1987).

Marvel: The Punisher – lista odcinków

The Defiant Ones – lista odcinków:

The Defiant Ones
Tytuł oryginalny

The Defiant Ones

Gatunek

dokumentalny, biograficzny, kryminalny

Kraj produkcji

USA

Data premiery

09.07.2017

Czas trwania odcinka

60 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dt9hz
d1dt9hz
d1dt9hz