ycipk-2z5h72
ycipk-2z5h72

Terentiew Nina - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-2z5h72

Wieloletnia szefowa TVP2, obecnie Dyrektor Programowy Polsatu. Prezenterka telewizyjna, producentka, dziennikarka. Jedna z najbardziej wpływowych osób w polskim show-biznesie.

Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę dziennikarską rozpoczynała w 1970 roku w Polskim Radiu Koszalin. Do Telewizji Polskiej trafiła rok później, pracowała w Redakcji Publicystyki Kulturalnej. Przygotowywała legendarny program kulturalny "Pegaz". Współtworzyła liczne filmy dokumentalne, reportaże, audycje kulturalne. Chętnie prowadziła programy, w których przepytywała zaproszonych gości. Była odpowiedzialna za takie cykle jak "XYZ", "Rozmowy z…", "Bezludna Wyspa" i "Zwierzenia kontrolowane".

Wydała książkę zbierająca rozmowy przeprowadzone w "Zwierzeniach kontrolowanych".

Jednocześnie jej kariera w Telewizji Publicznej nabierała rozpędu. W 1980 roku został kierownikiem redakcji publicystyki. W 1986 szefem zespołu artystycznego TVP2. W 1991 mianowano ją dyrektorem do spraw artystycznych w TVP2. W tym samym rokiem zostasła zastępcą dyrektora do spraw programowych TVP2. Od 1998 roku pełniła funkcję dyrektora programowego TVP2. Rezygnację złożyła w czerwcu 2006 roku. Od października 2006 roku była doradcą programowym zarządu Telewizji Polsat. W kwietniu 2007 roku została dyrektorem programowym tej stacji.

Udzielała się w Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier". Należy też do klubu "22" kierowanego przez Henrykę Bochniarz.

ycipk-2z5h72
ycipk-2z5h72