Trwa ładowanie...
d1xe8j0

Temple Grandin

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

"Temple Grandin" to historia autystycznej kobiety, która mimo przeciwności losu osiągnęła w życiu sukces i spełniła swoje marzenia.

Temple Grandin (Claire Danes) urodziła się z autyzmem i zaczęła mówić dopiero w wieku czterech lat. Dziewczynka miała trudności w szkole i nie radziła sobie w kontaktach z innymi ludźmi. Zawsze jednak mogła liczyć na wsparcie ze strony matki (Julia Ormond), która robiła wszystko, by córka prowadziła normalne życie.

Temple dużo czasu spędzała na farmie wujostwa, gdzie nauczyła się miłości i współczucia dla zwierząt. Jako dorosła kobieta zaangażowała się w propagowanie wiedzy o autyzmie i właściwym traktowaniu zwierząt rzeźnych.

Zaprojektowała wiele specjalnych urządzeń do humanitarnego ich uboju. Jej działania zostały docenione m.in. przez międzynarodową organizację PETA. Dziś jest cenionym naukowcem - profesorem na Stanowym Uniwersytecie w Kolorado.

Inspirujący dramat telewizyjny produkcji HBO, oparty na prawdziwej historii kobiety, która pomimo autyzmu potrafi żyć pełnią życia i spełniać swoje marzenia.

Temple Grandin
Tytuł oryginalny

Temple Grandin

Gatunek

biograficzny, dramat, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Catherine O'Hara (Ciotka Ann)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xe8j0
d1xe8j0
d1xe8j0