Trwa ładowanie...
d2u9vdq

Tajemnice Smallville

Najnowsze informacje
4.4
(14122 głosy)
Oceń:

„Tajemnice Smallville” (Smallville) to amerykański serial przygodowy z elementami science-fiction, wyprodukowany przez Alfreda Gougha i Milesa Millara. Opowiada o młodzieńczych latach i dorastaniu najbardziej znanego bohatera komiksów, Supermana. Produkcja emitowana jest od 2001 roku na kanale The CW. Składa się z dziesięciu sezonów. W Polsce „Tajemnice Smallville” emitują telewizje: TVN, TVN7 oraz AXN.

Muzykę skomponował Mark Snow (kompozytor „Z archiwum X”), do której dodaje on motywy muzyczne z klasycznego filmu o Supermanie. Utwór otwierający serial to „Save me” skomponowany przez Remy Zero.

„Tajemnice Smallville” to jeden z najbardziej popularnych seriali młodzieżowych w USA. Wszyscy znamy losy Clarka Kenta i jego karierę zawodową. Czas zobaczyć narodziny legendy. Poznajcie Clarka w wieku nastu lat. Pierwsze zauroczenia, pierwsze problemy i pierwsze niesamowite zdolności, które odkrywa młody Superman żyjąc w niewielkim amerykańskim miasteczku Smallville.

Serial opowiada o młodzieńczych latach Supermana. W miasteczku Smallville zaczynają dziać się dziwne rzeczy, odkąd nieopodal spadł meteor - a właściwie statek kosmiczny, w którym na ziemię przybyło dziecko zaadoptowane później przez rodzinę Kentów. Clark odkrywa wkrótce, że posiada moce, jakich nie mają zwykli ludzie.

Młody Superman musi nauczyć się je kontrolować. Jest zmuszony ukrywać przed innymi swą nadludzką siłę. Przeszkadza mu w tym Lex Luthor, dawny przyjaciel, który w przyszłości stanie się głównym wrogiem Supermana. Każdy odcinek przedstawia przygody i perypetie, z jakimi musi zmierzyć się Clark w drodze do stania się bohaterem.

Clark posiada nadzwyczajną moc, jakiej nie ma nikt inny na ziemi. On i jego rodzice ukrywają to jednak w tajemnicy. Nie wiedzą o tym, ani najlepsza przyjaciółka Clarka, Chloe Sullivan (Allison Mack), nieustraszona reporterka lokalnej gazety, ani też piękna Lana Lang (Kristin Kreuk), sympatia Clarka. Jedynie kumpel z klasy Clarka, wygadany Pete Ross (Sam Jones III) zna sekret, ale jemu można ufać. Clark darzy zaufaniem również innego kolegę, Lexa Luthora (Michael Rosenbaum), bowiem jego ojciec, Lionel Luthor (John Glover) jest wrogiem zarówno Clarka, jak i Lexa.

Tajemnice Smallville
Tytuł oryginalny

Smallville

Gatunek

przygodowy, akcji, dramat, familijny, sci-fi, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

60 min.

Obsada

Cobie Smulders (Shannon Bell)

James Frawley

Jonathan Bennett (Kevin Grady)

Ian Somerhalder (Adam Knight)

Lochlyn Munro (Orlando Block)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u9vdq
d2u9vdq
d2u9vdq