Trwa ładowanie...
d1syeh9

Szpilki na Giewoncie

Najnowsze informacje
4.6
(40994 głosy)
Oceń:

"Szpilki na Giewoncie" to historia wielkomiejskiej dziewczyny z Warszawy, pracującej w agencji reklamowej, która na skutek niezbyt wybrednych awansów szefa, musi wyjechać ze stolicy. Zostaje przerzucona do malutkiego oddziału tej firmy w Zakopanem.

Serial ten, z gatunku obyczajowo-komediowego, emitowany jest w telewizji Polsat od 2 września 2010 roku. Reżyserem serialu jest Robert Wichrowski, a producentem Maciej Ślesicki. Serial w chwili obecnej składa się z dwóch serii, każda liczy po trzynaście odcinków.

Bohaterką serialu "Szpilki na Giewoncie" jest 29-letnia Ewa Drawska, warszawianka, stworzenie absolutnie miejskie, ewentualnie plażowe. I to nie bałtycko-plażowe, ale śródziemnomorsko lub karaibsko. Prowadzi życie łatwe, lekkie i przyjemne - kocha plotki z przyjaciółkami, zakupy, jazdę po mieście w kabriolecie i pracę. Gdy ją poznajemy – w pierwszym odcinku tego serialu – Ewa pracuje w dziale reklamy ogólnopolskiej gazety i mieszka w nowoczesnym, świetnie urządzonym mieszkaniu ze swoim partnerem – Grzegorzem.

On oświadcza się Ewie, ale ona nie jest pewna czy powinna teraz wychodzić za mąż. Tymczasem jej przełożony napastuje ją w pracy. Ewa oburzona zachowaniem Rafała usiłuje wymóc na prezesie firmy – Marku, aby go zwolnił. Ale niestety w wyniku intrygi swojego szefa to Ewa trafia do małego oddziału firmy w Zakopanem, aby poprawić tam wyniki sprzedaży. To jest ostatnie miejsce na Ziemi, w którym pragnęłaby się znaleźć.

Przygody bohaterki serialu "Szpilki na Giewoncie" dowodzą, że nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje i że czasem to, co wydawało się być karą, może okazać się nagrodą. I odwrotnie. Ewa odkrywa, że świat, który znała do tej pory, był światem pozbawionym głębszych wartości. Nabiera przekonania, że wprawdzie Zakopane ma swoje wady (bo ma!), ale czymże one są w porównaniu z widokiem na Giewont i ukochanym mężczyzną u boku.

Główną bohaterkę serialu gra Magdalena Schejbal, która jest jedną z najsłynniejszych twarzy telewizji ostatnich lat. Popularność na dużą skalę przyniosła jej rola podkomisarz Barbary Storosz w bijącym rekordy oglądalności serialu „Kryminalni”. W serialu oprócz Schejbal zobaczymy także Małgorzatę Pieczyńską, Radosława Pazurę czy Bartłomieja Topę.

Szpilki na Giewoncie
Tytuł oryginalny

Szpilki na Giewoncie

Gatunek

komedia, obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Scenarzysta
Obsada

Olga Miłaszewska (matka Jessiki)

Marta Masłowska (Turystka)

Marek Karpowicz (Gruby)

Piotr Mankiewicz (Pasażer pociągu)

Jan Krzysztof Szczygieł (Policjant)

Bartosz Waga (Paweł)

Adam Pater (Klient)

Grzegorz Sierzputowski (stylista)

Dariusz Klimek (Ksiądz)

Jakub Kotyński (Szef szkółki narciarskiej)

Natalia Szyguła (Kasia)

Maciej Małysa (Mandżaro)

Michał Grzybowski (Turysta)

Lidia Sadowa (Aneta)

Łukasz Konopka (Mateusz)

Krzysztof Wieszczek (Bartek Bachleda)

Marcin Rogacewicz (Grzegorz Zwoliński)

Marta Walesiak (Ekspedientka w salonie sukien ślubnych)

Anna Czartoryska (Xenia)

Joanna Kulig (Wiktoria (Wika) Bura)

Katarzyna Gniewkowska (Barbara)

Andrzej Niemirski (Wychowawca Romka)

Krzysztof Bochenek (Właściciel pensjonatu)

Joanna Pierzak - Orleańska (Diana)

Jacek Czyż (Góral)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1syeh9
d1syeh9
d1syeh9