Trwa ładowanie...
d4baueb

Szkoła życia

Najnowsze informacje
5.0
(216 głosów)
Oceń:

"Szkoła życia" to tytuł pierwszego serialu fabularyzowanego z "misją". Produkcja powstała na potrzeby TVP 2.

Każdy odcinek "Szkoły życia" opowiada zamkniętą historię i dotyka innego problemu dręczącego współczesną szkołę.

Obok pozornie błahych kwestii (np. kłopotów z nauką czy nieumiejętnością porozumienia się uczniów z nauczycielami) bohaterowie "Szkoły życia" zmierzyć się muszą m.in. z narkomanią, sponsoringiem, niechcianą ciążą i wieloma innymi tematami uznawanymi za tabu. To, jak uczniowie, nauczyciele i rodzice poradzą sobie z problemami, za każdym razem poddane zostanie ocenie psychologa, który podsumuje przedstawione wydarzenia, wskaże błędy każdej ze stron oraz zasugeruje inne, bardziej prawidłowe reakcje i zachowania.

Produkcja i emisja "Szkoły życia" to głos Telewizji Publicznej w trwającej od lat dyskusji na temat kondycji polskiej szkoły i tym samym próba pozytywnego oddziaływania na rzeczywistość, co jest wpisane w misyjną działalność TVP.

Twórcom "Szkoły życia" zależało na połączeniu atrakcyjnej dla widzów formuły serialu fabularyzowanego z działaniami prospołecznymi, wśród których mają znaleźć się m.in. budowanie świadomości zagrożeń, edukacja społeczna oraz popularyzacja wiedzy o możliwościach wychodzenia z sytuacji kryzysowych.

Szkoła życia
Tytuł oryginalny

Szkoła życia

Gatunek

serial, fabularyzowany dok.

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

40 min.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4baueb
d4baueb
d4baueb