Trwa ładowanie...
d44ieph

Świnka (serial)

Najnowsze informacje
5.0
(444 głosy)
Oceń:

"Świnka" to polski serial fabularny z 1994 roku w reżyserii Krzysztofa Magowskiego. Jest to komedia fantastyczna, która opowiada o specjaliście transplantologii

“Świnka” - serial

“Świnka” to miniserial fabularny polskiej produkcji. Został wyprodukowany w 1990 roku, a jego premiera miała miejsce pod koniec marca 1994 roku. Miał jedynie 3 odcinki trawające około 50 minut. Reżyserem serial był Krzystof Magowski. Za scenariusz odpowiadał Marcin Wolski i Krzysztof Magowski. Zdjęcia do filmu wykonywał Włodzimierz Głodek. Za produkcję odpowiadała Telewizja Polska i Studio Filmowe Dom. Główną rolę zagrał Tadeusz Huk, a obok niego na ekranie można było zobaczyć Ewę Skibińską, Katarzynę Figurę, Bogdana Baera czy Janusza Michałowskiego.

“Świnka” fabuła serialu

William Holding jest wybitnym naukowcem specjalizującym się w transplantacji. Ma wielką sławę, pieniądze i przystojną narzeczoną. Jego zastępca, Frank O'Hara, oraz chirurg Hans Weisenstein, postanawiają przeciwko niemu działać i zawiązują spisek. Korzystając z metod opracowanych przez Holdinga, przeszczepiają mu przysadkę mózgową świni. Jednakże, świni udało się uciec z rzeźni, i teraz musi znaleźć sposób, aby uniknąć prześladowań i ukryć się w ludzkim ciele.

Świnka (serial)
Tytuł oryginalny

Świnka (serial)

Gatunek

serial

Kraj produkcji

Polska

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44ieph
d44ieph
d44ieph