Trwa ładowanie...
drfmvdz

Świętoszki z Dallas

Najnowsze informacje
4.3
(100 głosów)
Oceń:
drfmvdz
Zdjęcie

"Świętoszki z Dallas" (org. GCB) to produkcja stacji ABC powstała na podstawie książki Kim Gatlin "Good Christian Bitches". Główną bohaterką "Świętoszek z Dallas" jest Amanda Vaughn. Ta kiedyś najbardziej wredna dziewczyna w liceum, zmuszona jest wrócić do rodzinnego domu w niesławie, po tym jak jej małżeństwo skończyło się skandalem. Jej mąż trafił do więzienia za stworzenie piramidy finansowej, a następnie zmarł w sensacyjnych okolicznościach. Niechętnie, ale zdesperowana Amanda, nie ma wyboru, jak tylko zwrócić się o pomoc do swojej matki, Gigi. Kobieta ta jest kwintesencją typowej mieszkanki Dallas - nie ma dla niej nic ważniejszego niż dać dwójce nastoletnich dzieci Amandy dobre południowe wychowanie.

Problemem w tym, że bohaterka nie jest już tą dziewczynką sprzed 20 lat i ma opory przed ponownym wejściem w dawny świat luksusu i lubieżnych plotek. Ma nadzieję na nowy start, ale szybko odkrywa, że nie jest łatwo uciec od przeszłości w tej hermetycznej społeczności.

Dwadzieścia lat temu życie towarzyskie koncentrowało się wokół Amandy, która bez skrupułów tyranizowała mniej atrakcyjne i mniej popularne osoby, nie ma się więc czemu dziwić, że teraz jej szkolne koleżanki z Dallas nie są zachwycone widząc ponownie Amandę w mieście. Carlene Cockburn, kiedyś brzydkie kaczątko, była ulubionych obiektem kpin Amandy, ale dzięki wielu zabiegom udało jej się przejść metamorfozę. Teraz wiedzie idealne życie, ma wspaniałego męża ale wciąż nie może się pozbyć starych urazów.

Jest też Cricket Caruth-Reilly, której Amanda odbiła chłopaka, a później wyszła za niego za mąż. Cricket jest teraz twardą businesswoman, której małżeństwo układa się doskonale - przynajmniej tak się wydaje z zewnątrz.

Sharon Peacham, niedoszła królowa piękności, której szansa na tytuł i koronę Miss Nastolatek Dallas została pogrzebana przez złośliwe plotki Amandy, przez co tamta nie może się pozbierać do dziś. Wreszcie jest Heather Cruz, trochę odludek w szkole średniej, obecnie została w pełni wprowadzona w meandry klik społecznych, tworzonych przez zamożne, słodkie i bogobojne ale twarde kobiety, które potrafią równie groźnie szczekać jak i kąsać.

Dzisiaj Amanda jest już zupełnie inną osobą, lecz czy dawne koleżanki z klasy poznają się na "nowej" Amandzie? Czy rodzinne miasto powita ją z otwartymi ramionami, czy też będzie szukać rewanżu? W tym mieście nikt nie jest święty, lecz to nie oznacza, że jest bez serca. Gdy Amanda i jej nastoletnie dzieci próbują przystosować się do nowego życia, panie z przeszłości będą na przemian okazywać współczucie i knuć intrygi. Czy świętoszki powitają ją z otwartymi ramionami? A może wbiją nóż w plecy?

Serialowy świat powraca do Dallas w nowym, czarującym i zabawnym serialu, który pokazuje, że można powrócić do domu rodzinnego... ale tylko wtedy, gdy jest się gotowym zmierzyć z grzechami przeszłości.

W "Świętoszkach z Dallas" występują: Leslie Bibb, Annie Potts, Kristin Chenoweth, Miriam Shor, Jennifer Aspen, Marisol Nichols.

Świętoszki z Dallas
Tytuł oryginalny

GCB

Gatunek

dramat, komedia, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada
drfmvdz
drfmvdz
drfmvdz
drfmvdz