Trwa ładowanie...
d3o9b40

Strażnik Teksasu

Najnowsze informacje
4.3
(1063 głosy)
Oceń:

"Strażnik Teksasu" (Walker, Texas Ranger) to amerykański, telewizyjny serial akcji twórców Leslie Greif'a i Paula Haggis'a produkowany w latach 1993-2001. Premiera w USA miała miejsce 21 kwietnia 2003 roku na kanale CBS, natomiast w Polsce emitowany był przez Polsat oraz TV 4.

Cordell Walker (Chuck Norris) jest mistrzem sztuk walki i stróżem amerykańskiego prawa, które stanowi dla niego stanowi sacrum i rzecz najwyższą. Cechuje go sprawiedliwość, wierność i uczciwość która jest jego atrybutem, docenianym wśród okolicznych mieszkańców. W walce z przestępczością Walker opiera się na instynkcie, trafnej intuicji oraz doświadczeniu, które pomagają mu respektować wszelkie zasady.

Chętnie pomaga wszystkim potrzebującym i zawsze, perfekcyjnie udaje mu się wcielać swoje zasady w życie. Zdarza się, że popada w tarapaty, jednak jak na bohatera przystało - zawsze wychodzi z opresji bez większego szwanku. W walce ze złem pomagają mu także inni agenci w tym najlepszy przyjaciel głównego bohatera Jimmy Trivette oraz pani prokurator Alex Cahill Walker - w późniejszych odcinkach małżonka Cordell'a. Po każdym wykonanym zadaniu wszyscy bohaterowie spotykają się w barze emerytowanego strażnika C.D. Parkera.

Serial został utrzymany w klimacie westernu, gdzie zaobserwować można wyraźny i jednoznaczny podział ról na te "dobre" i "złe". Za każdym jednak razem dobro tradycyjnie triumfuje nad złem, a wszelcy przestępcy nie są w stanie uniknąć od kary. W rolach głównych, oprócz Chucka Norrisa, mogliśmy oglądać Clarence Gilyard jako Jimmy Trivette, Sheree J. Wilson jako Alex Cahill Walker, Noble Willingham w roli C.D. Parker, Nia Peeples jako Sydney Cooke, czy Judson Mills w roli Francis Gage.

"Strażnik Teksasu" liczy 9 sezonów i łącznie 203 odcinki, każdy po 42 - 46 minut. Emisję w Amerycę zakończono 19 maja 2001 roku. Obecnie, od 13 września 2010 roku serial emitowany jest na stacji WGN America.

Strażnik Teksasu
Tytuł oryginalny

Walker, Texas Ranger

Gatunek

akcji, kryminał, sensacyjny, serial

Kraj produkcji

USA

Obsada

Philip Moon (Detektyw Steven Nimh)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o9b40
d3o9b40
d3o9b40