Trwa ładowanie...
d2hzvoc

Steczkowska Justyna

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
d2hzvoc
Filmografia:
Zdjęcie

Justyna Steczkowska urodziła się w Rzeszowie 2 sierpnia 1972 roku. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, w której wszyscy pasjonowali się muzyką. Steczkowska od najmłodszych lat śpiewała i grała na skrzypcach.

Z rodziną wyjeżdżała na długie trasy koncertowe po Europie Zachodniej, polskiej publiczności prezentując się np. w programie telewizyjnym "Spotkania muzykujących rodzin".

W 1991 roku Steczkowska ukończyła liceum muzyczne w klasie skrzypiec .

Debiutowała w programie "Szansa na sukces". Wygrała show, wykonując utwór "Boskie Buenos" z repertuaru grupy Maanam.

W roku 1994 zdobyła Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a rok później zwyciężyła Festiwal Państw Bałtyckich w Karlshamn wykonując utwór "Moja intymność". W tym samym roku wzięła udział w nagraniu albumu "Tribute To Eric Capton" śpiewając, wraz z siostrą Magdą, w "After Midnight".

Justyna Steczkowska reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie z piosenką "Sama". Piosenkarka zajęła 18 miejsce.

Debiutancki album artystki, "Dziewczyna szamana", uzyskał status Platynowej płyty. Płytę tę nagrała pod okiem Grzegorza Ciechowskiego. Tytułowy utwór z tego albumu uznany został przebojem roku 1996 w wielu plebiscytach, a piosenkarkę wyróżniono nagrodą muzyczną Fryderyk aż w pięciu kategoriach. W tym samym roku otrzymała ona także statuetkę Wiktora w kategorii najlepszej piosenkarki i artystki estrady.

W roku Steczkowska wydała dugą płytę, "Naga", która również osiągnęła status platynowej. Potem nagrała jeszcze płyty: "Na koniec świata" (1999), Dzień i Noc (2000), "Mów do mnie jeszcze" (2001), "Alkimja" (złota płyta - 2002), "Złota kolekcja (Moja intymność)" (2003), "Femme Fatale" (2004), "Daj mi chwilę" (platynowa płyta - 2007) i "Puchowe kołysanki" (złota płyta - 2008).

W 1999 roku zagrała główną rolę Teresy w filmie "Na koniec świata" Magdaleny Łazarkiewicz. Do filmu powstała płyta z muzyką filmową, napisaną przez Justynę Steczkowską.

W 2005 roku wspierała piosenkarka kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Uczestniczyła w cyklu koncertów Wiosna Polaków.

Justyna Steczkowska brała udział w wielu programach rozrywkowych. Wszystko zaczęło się, gdy jesienią 2007 roku zatańczyła ze Stefano Terrazzino w 6 edycji programu "Taniec z gwiazdami". W finale piosenkarkę pokonała Anna Guzik.

Rok później wystąpiła w pierwszej edycji programu "Fort Boyard". W odcinku Steczkowska dowodziła drużynie składającej się z 5 osób. Wspólnie musieli wykonać szereg zadań przygotowanych przez twórców programu.

Steczkowska pojawiła się również w pierwszej edycji programu "Ranking Gwiazd". Polsatu i "W obiektywie Justyny Steczkowksiej" na kanele Polsat Café.

Najwięcej kontrowersji budził jednak udział piosenkarki w show TVP2 "Gwiazdy tańczą na lodzie". Justyna Steczkowska prowadziła program, zastępując Tatianę Okupnik. W programie dochodziło do zaciętych sprzeczek między nią, a jedną z jurorek - Dorotą Rabczewską. Steczkowska po zakończeniu programu ogłosiła, że już więcej nie zgodzi się na bycie gospodarzem show na lodzie.

d2hzvoc
d2hzvoc
d2hzvoc
d2hzvoc