Trwa ładowanie...
d2wy0i8

Stalker

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Serial ''Stalker'' to telewizyjny dramat oraz thriller psychologiczny stworzony dla stacji CBS. Był emitowany od października 2014 roku do maja 2015 roku. Po pierwszym sezonie został zdjęty. Za serial odpowiadał scenarzysta Kevin Williamson, który ma na swoim koncie m.in. ''Krzyk 2'' czy ''Pamiętniki wampirów''.

Stalker – opis fabuły, bohaterowie

Akcja ''Stalkera'' opowiada o losach oficerów specjalnie powołanej jednostki policyjnej TAU zajmującej się tzw. stalkingiem. Rozwiązywanie zagadek kryminalnych związanych z prześladowaniami oraz groźbami stanowią kanwę całego serialu.

Serial ''Stalker'' rozpoczyna się od przeniesienia detektywa Jacka Larsena (Dylan McDermott) z wydziału zabójstw w Nowym Jorku do policji w Los Angeles. Trafia do specjalnie powołanej jednostki TAU, której przewodzi detektyw Beth Davis (Maggie Q).

Nowa szefowa Jacka okazuje się świetna ekspertką w swojej dziedzinie – niegdyś sama była ofiarą nękania. Larsen jako pewny siebie policjant bardzo często popadał i nadal popada w kłopoty, ale jego upór oraz silny charakter są bardzo przydatne w nowej jednostce. Do TAU należą także detektywi Ben Caldwell (Victor Rasuk) i Janice Lawrence (Mariana Klavenko).

Początek ''Stalkera'' obfituje w wiele wstrząsających zwrotów akcji. Jack nie potrafi odnaleźć się w nowej roli i w nowym środowisku. Beth od razu pokazuje Larsenowi, gdzie jest jego miejsce i natychmiast temperuje jego trudny charakter.

Pierwszą sprawą, którą się zajmują, jest morderstwo kobiety w jej własnym samochodzie. Wcześniej wielokrotnie zgłaszała prześladowania. Zespół Beth odkrywa, że zabita to nie jedyna ofiara nieobliczalnego stalkera – tajemniczy prześladowca prawdopodobnie dokonał podobnych zabójstw już wcześniej. Wszystkie ofiary łączy jedno – zostali spaleni żywcem.

W ''Stalkerze'' bardzo istotną postacią okaże się student Perry (Erik Stocklin), który ma na swoim koncie prześladowanie dawnego współlokatora. Tym razem wybierze kolejną ofiarę swojej chorej wyobraźni, co spowoduje, że na Beth czeka kolejne niebezpieczne zadanie.

Stalker – obsada

W rolach głównych występują:

  • Maggie Q jako Beth Davis – dawna ofiara prześladowania, niegdyś nazywała się Michelle Webber, ale zmieniła swoje imię i nazwisko po tragicznej śmierci rodziny; obecnie sprawuje funkcję oficera dowodzącego jednostką TAU;
  • Dylan McDermott jako Jack Larsen – detektyw LAPD, od niedawna w grupie Beth po przeniesieniu z wydziału zabójstw z Nowego Jorku. Od początku walczy o akceptację w pracy i stara się wykazać;
  • Mariana Klavenko jako Janice Lawrence – detektyw pod dowództwem Beth;
  • Victor Rasuk jako Ben Caldwell – detektyw i nowicjusz w TAU;
  • Elisabeth Röhm jako Amanda Taylor - dawna partnerka Jacka i matka jego syna. Pełni funkcję zastępcy prokuratora okręgowego.

Pozostałe role grają: Tara Summers (Tracy Wright), Erik Stocklin (Perry Whitley), Eion Bailey (Ray), Gabriel Bateman (Ethan Taylor), Warren Kole (Trent Wilkes), Mira Sorvino (Vicki Gregg).

Stalker – ciekawostki

  • odtwórcy głównych ról, czyli Dylan McDermott i Maggie Q zaczęli się spotykać kilka miesięcy przed premierą serialu, a już w styczniu 2015 roku zaręczyli się, ale w lutym 2019 roku zerwali;
  • we wszystkich odcinkach ''Stalkera'' używane są dwie te same tablice rejestracyjne samochodów policyjnych;
  • Elisabeth Röhm w serialu zagrała zastępcę prokuratora okręgowego w Los Angeles, a w ''Prawie i bezprawiu'' w latach 2001-2005 aktorka odgrywała podobną rolę.
Stalker
Tytuł oryginalny

Stalker

Gatunek

dramat, serial, thriller

Kraj produkcji

USA

Data premiery

01.10.2014

Czas trwania odcinka

50 min.

Liczba sezonów

1

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wy0i8
d2wy0i8
d2wy0i8