Trwa ładowanie...
d21jkif

Sliders: Piąty Wymiar

Najnowsze informacje
5.0
(840 głosów)
Oceń:

Serial "Sliders: Piąty Wymiar" opowiada o grupie ludzi, którzy podróżują do równolegle istniejących wymiarów. Serial składa się z pięciu sezonów, wyprodukowanych w latach 1995-2000 dla amerykańskiego kanału FOX oraz SciFi.

W Polsce serial był emitowany na RTL7, Polsacie, TV4, AXN, AXN SciFi oraz Sci-Fi. Sezony 1-4 zostały wydane na Zachodzie na DVD.

Wszystko zaczęło się od Quinna Mallory'ego (Jerry O'Connell), który zainteresował się teorią mostu Einsteina i Podalskiego. W swojej piwnicy skonstruował zegar, dzięki któremu mógł na kilka minut przenieść się do równoległej rzeczywistości. Niestety urządzenie nie działało zbyt dobrze, Mallory potrzebował do prawidłowego działania odpowiedniego wzoru fizycznego.

Pewnego dnia kompletne równanie przedstawił Quinnowi jego sobowtór. Wytłumaczył mu, że istnieje nieskończenie wielka ilość światów równoległych, w których każdy ma swego sobowtóra, a ściślej masę sobowtórów. Alter-ego Quinna chciał przestrzec Mallory'ego przed przestawieniem współrzędnych w zegarze, ale Quinn nie usłyszał tej przestrogi. Urządzenie chciała przetestować przyjaciółka Quinna, Wade (Sabrina Lloyd) oraz profesor Quinna (John Rhys-Davies), który wykładał fizykę.

Przypadkowo do wrót dostał się piosenkarz Rembrandt (Cleavant Derricks). Podróżni szybko wróciliby do domu, gdyby nie fakt, iż Quinn przestawił współrzędne zegara, powodując zanik danych o naszym świecie, a tym samym długotrwałe błądzenie w celu odszukania naszego domu.

Co oznacza tytuł serialu? Angielski czasownik "to slide" oznacza "ślizgać", natomiast rzeczownik "slide" to "zjazd" lub "zsuwanie", czyli Sliders to osoby, które "wślizgują" się do innych wymiarów. W Polsce to tłumaczenie brzmiałoby komicznie, więc RTL7 ten wyraz zamienili na "zjeżdżać". Polsat nadał serialowi tytuł „Piąty wymiar”, natomiast AXN połączyła nazwy ostatecznie prezentując go jako „Sliders: Piąty wymiar”, dzięki czemu seria była bardziej rozpoznawalna zarówno dla widzów Polsatu jak i RTL7.

Sliders: Piąty Wymiar
Tytuł oryginalny

Sliders

Gatunek

przygodowy, obyczajowy, sci-fi, sensacyjny, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

44 min.

Obsada

Mike Mitchell (1968) (strażnik)

Tembi Locke (dr Diana Davis)

David Purdham (Dr Bolivar)

Charlie O'Connell (Colin Mallory)

Kari Wuhrer (Maggie Beckett)

Jerry O'Connell (Quinn Mallory)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21jkif
d21jkif
d21jkif